Ukrainian contemporary music festival

Про фестиваль

Ukrainian Contemporary Music Festival — щорічний фестиваль сучасної української музики в м. Нью-Йорк.

Вперше відбувся 2020 року.

Мета

  • привернути увагу до унікального внеску України в академічну музику 
  • ознайомлення аудиторії з творами молодшої генерації українських композиторів 

Цільова аудиторія

Цільовою аудиторією заходу є професійна музична спільнота Нью-Йорку та США загалом; аудиторія, що цікавиться українською культурою та Україною; аудиторія, що цікавиться академічною музикою.  

Ukrainian contemporary music festival 2022

Фестиваль сучасної української музики відбувся втретє з 18 по 20 березня 2022 року. Фестиваль повернувся до офлайн формату та пройшов у новому постійному місці — Музичному центрі Кауфмана, що в Нью-Йорку.

Програма фестивалю була сформована задовго до вторгнення росії в Україну і була звернена до теми «Ландшафт», що задало тон усьому музичному порядку денному. Концерти мандрували давніми українськими краєвидами, розкривали міфологічну культуру природи та багатовікове аграрне життя з поверненням у сучасне місто. Під час трьох днів фестивалю висвітлювалася музична взаємодія людини з природою та було охоплено три види ландшафтів — ліс, поле та місто.

Повна програма фестивалю доступна на сайті фестивалю.

Значна частина виконавців не змогла приїхати до Нью-Йорка, щоб зіграти на фестивалі. Зокрема, й відомі діячі музичного театру Роман Григорів та Ілля Разумейко мали презентувати в Музичному центрі Кауфмана свою «Чорнобильдорфську партиту». Вони надіслали відео свого перформансу, зафільмованого під час перебування у сховищі вже після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Фестиваль познайомив світ з досягненнями української музики та виступив майданчиком для збору допомоги для України.

 

Ukrainian contemporary music festival 2021

У 2021 році на базі Ukrainian Contemporary Music Festival у Нью-Йорку відбувся онлайн фестиваль сучасної української академічної музики. Фестиваль був присвячений 30-й річниці незалежності України.  

Тема фестивалю: Voices Across Generations, (dedicated to 30 Years of Ukraine’s Independence) / Голоси через покоління (присвячені 30-ій річниці незалежності України) 

Програма фестивалю складалась із трьох концертів:  

  • Voices of the New Millenium / Голоси нового тисячоліття  
  • Український Авангард  
  • Electronic Voices  

У фестивалі взяли участь такі наступні колективи та музиканти: Talea Ensemble,  Wash Heights, Chamber Orchestra, Desdemona, MIVOS Quartet, Гліб Канасевич, Медісон Грінстоун, Люсі Віткова, Юлія Базіс та Андрій Дідоренко, Лієра Шолохова, Анна Шелест, Трістан Кастен-Краузе, Ріта Міцель, Хізер О’Донован,  Дженніфер Глір, Йоанна Мелешко, Герсон де ла Роза, Лавінія Павліш, Ліндсі Еккенрот.  

Також в межах фестивалю відбулась міні лекція Любові Морозової — української музикознавиці, критикині, художньої керівниці Kyiv Symphony Orchestra . 

Ukrainian contemporary music festival 2020

У 2020 році, з 28 лютого по 1 березня, у Нью-Йорку вперше відбувся Український фестиваль сучасної музики / Ukrainian contemporary music festival.

Захід реалізований у взаємодії між Українським інститутом та організацією Razom Inc 

У межах фестивалю українську музику було представлено творами композиторів від пізнього радянського періоду до сьогодення.

Протягом тьрох днів фестивалю гості відвідали 3 концерти сучасної академічної української музики.

На Мангеттені прозвучали композиції Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Святослава Луньова, Людмили Юріної, Євгена Станковича, Анни Корсун та багатьох інших. Загалом, у фестивалі взяли участь понад 30 музикантів із Нью-Йорку та України.  

Усі три івенти відбулися на різних локаціях. Мистецькими майданчиками для дискусій і концертів стали Гантер-колледж (Hunter Сollege, приймаюча сторона), Центр випускників (Graduate Center) та Український музей на Мангеттені.

«Ідея створення фестивалю з'явилася у мене минулого року, коли я приїжджала в Україну, щоб дослідити, як українська музика змінилася після Революції Гідності. За умовами ґранту від Міського університету Нью-Йорка, який зробив можливою цю мандрівку, я також мала організувати тематичний публічний захід. Щасливим поєднанням цих двох обставин став The Ukrainian Contemporary Music Festival 2020»

— про ініціативу створення події розповіла директорка фестивалю та дослідниця Лія Бетстоун

Дискусії в межах Ukrainian contemporary music festival 2020

Окрім концертів сучасної академічної музики, у межах Ukrainian contemporary music festival 2020 відбулися дискусії за участі науковців та дослідників, які вивчають українську культуру.  

Зокрема, гості фестивалю змогли побувати на тьрох дискусіях:

  • арт-дискусії «50 років української культури: музика, література та мистецтво» за участі Марка Андрущика (Колумбійський університет), Олени Мартинюк (Колумбійський університет) та Оксани Нестеренко (Університет Нью-Йорку Стоні-Брук) та ін.;  
  • дискусії на тему “Музика та революція в Україні”, участь в якій взяли др. Інесса Базаєв (відомий знавець творчості Валентина Сильвестрова), др. Пітер Шмельц і нью-йоркська організаторка UCMF-2020, професорка Гантер-коледжу др. Лія Бетстоун;
  • дискусійній панелі між українськими композиторами, у ході якої разом із легендарним Леонідом Грабовським про сучасне мистецтво та музику розмірковували композитори Анна Корсун (нині доцент Музичної консерваторії в Амстердамі, Нідерланди), Святослав Луньов і Людмила Юріна.

Кожен дискутивний блок і круглий стіл супроводжувався концертом із творів, які пов’язаних із темою попередньої дискусії.