«Будучи безумовно українською, візуальна естетика цих робіт буде близькою й австрійському глядачеві, адже в публічному просторі Відня є чимало схожих за стилем мозаїк»
, – Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.


Аудіовізуальне шоу – 3D-маппінг «Discover Ukraine: Bit by Bit» – це монументальні мозаїки, створені у багатьох містах України у 60-80х роках, які ожили на фасаді Музею Леопольда під музичний супровід Ptakh Jung. Серед цих робіт – мозаїчні панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської, «Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн та багато інших. До ключових візуальних елементів автори 3D-маппінгу додали сумнозвісне мозаїчне панно «Море і риби» Володимира Патики, яке нещодавно знищили у Львові. Твір було створено спеціально для цієї події і локації на основі документального проєкту й архіву українських монументальних мозаїк фотографа Євгена Нікіфорова. Авторка і продюсерка перформансу – Таіс Пода, разом з командою медіа-художників THETA.

З переліком робіт, які використано у «Discover Ukraine: Bit by Bit», на основі фотодокументального проєкту Євгена Нікіфорова "Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics" можна ознайомитися тут.
Київський палац дітей та юнацтва. Ада Рибачук, Володимир Мельниченко “Ой, співаночки мої” (1963-1968), фрагмент триптиху, автор фото Євген Нікіфоров
Магазин “Океан” (Львів, знищена). Володимир Патик "Море і риби” (1982), автор фото Євген Нікіфоров
Ресторан "Аристократ" (Маріуполь). Алла Горська, “Боривітер” (1967), автор фото Євген Нікіфоров


«УКРАЇНСЬКА НІЧ» У ВІДНІ: ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ МУЗИКИ І ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА


3 жовтня 2019 року в Музейному кварталі – найбільшому музейному комплексі Відня – відбувся великий фестиваль електронної музики і візуального мистецтва просто неба «Українська ніч».

На сцені фестивалю виступали українські музиканти DZ'OB, ZAVOLOKA та ONUKA. Кульмінацією «Української ночі» став спеціально створений для цієї події 3D-маппінг «Discover Ukraine: Bit by Bit» – світлова анімована проєкція за мотивами українських мозаїк 1960-70-х років на будівлю Музею Леопольда. Подія організована Українським інститутом у рамках програми Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019. Вхід вільний.ONUKA

Проєкт Євгена Філатова (відомого як 'The Maneken'), українського музичного продюсера і музиканта та Нати Жижченко, екс-вокалістки гуртів Tomato Jaws та Kooqla.

Музичний стиль ONUKA – "фолктроніка" – це органічний мікс електронної, поп-музики та української музичної традиції.

Хедлайнерка виступу – ONUKA, яка вразила Європу своїм виступом на Євробаченні в Києві у 2017 році. Її пісні регулярно потрапляють в топи українських та європейських чартів, а географія турів охоплює Європу, Канаду, Китай.
Українська ніч
ONUKA
Українська ніч
ZAVOLOKA
ZAVOLOKA

Сценічне ім'я Катерини Заволоки – української композиторки, музикантки і дизайнерки, яка живе у Берліні.

ZAVOLOKA давно займається темою представлення старовинної української культури засобами сучасного цифрового мистецтва, зокрема у своїх музичних творах.

Артистка часто співпрацює з Kotra (UA). Aphex Twin (Великобританія) запрошували її як спеціального гостя аудіовізуального рейв-шоу. ZAVOLOKA співпрацювала та виступала наживо з візуальним художником Laetitia Morais, брала участь у багатьох різножанрових європейських арт-проєктах, зокрема у Австрії та Німеччині.
DZ'OB

Електроакустичний гурт із Дніпра, який у своїй творчості поєднує традиційні інструменти з сучасною електронікою.

Український крос-жанровий акустично-електронний колектив, створений у 2014 році. Кожен виступ гурту — це музичний перформанс, в основу якого покладено музичний авангардизм, де експресивне звучання традиційних інструментів переплітається з сучасною електронікою

В кінці 2018-го гурт випустив третій альбом «Beings for Throbbing». У складі гурту 6 учасників: віолончель, гобой, електроніка, скрипка, альт, фагот і кларнет.
Українська ніч
DZ'OB

Ukrainian Bike Ride 360°: перша віртуальна велопрогулянка


Про сучасну Україну, українські міста, села та краєвиди, розповідали в рамках відеопрограми від Ukraïner та MOON STUDIO. Останні презентували імерсивну віртуальну велопрогулянку вулицями Києва, Львова та Харкова. Над проєктом Ukrainian Bike Ride 360° для Українського інституту креативна компанія MOON Studio працювала понад два місяці.

«В Україні такий формат зйомок застосували вперше», — розповідає Дмитро Андрєєв, засновник MOON Studio. Спеціально для фільмування команда спроєктувала шолом із кріпленнями для дев'яти камер, які розташовувалися по периметру. Самі ж кріплення команда друкувала на 3D-принтері.
VR-тури та відеопрограми надані креативною компанією MOON STUDIO, Міністерством інформаційної політики та проєктом Ukraïner.