Українське бароко у Відні
У рамках програми двостороннього року культури
2 листопада оркестр Open Opera Ukraine дав свій перший закордонний концерт під керівництвом австрійсько-українського диригента Іллі Короля
Концерт «Україна та Австрія: барокові зустрічі» у виконанні Open Opera Ukraine поєднав вокальні та інструментальні твори двох країн, що презентують різні барокові часи XVII-XVIII століть – найменш оприявленій музичній епосі в історії відносин України та Австрії.

Особливістю концерту стало звучання локального українського інструменту – хроматичної сопілки або української поздовжньої флейти, яка замінила свій класичний європейський аналог – блок-флейту.

Ілля Король – добре відоме ім'я у музичному світі. Скрипаль, альтист і диригент, який народився у Києві і вже понад 20 років проживає в Австрії, де одержав австрійське громадянство за значні музичні досягнення. Поряд з романтичним і сучасним репертуаром, музикант приділяє багато уваги старовинній музиці і автентичному виконанню. З 2008 по 2010 рр. Ілля викладав старовинну музику в Universität Mozarteum Salzburg.

Враженнями від концерту ділиться Галина Григоренко, генеральна продюсерка Open Opera Ukraine:

«Для нас це перший закордонний концерт, і ми не були впевнені, чи знайдемо свою аудиторію. Але завдяки спільній роботі з Українським інститутом, зала була заповнена вщерть! Публіка слухала з великою цікавістю. Це було особливо приємно, оскільки деякі твори українського бароко звучали тут чи не вперше. Особливе захоплення викликали, зокрема, соната Максима Березовського, яку солювали Божена Корчинська (хроматична сопілка) та Ольга Шадріна-Личак (клавесин). Солістки Наталія Хмілевська та Інна Гусєва зачарували своєю емоційною подачею. А під час «Балетті» Шмельцера зал аплодував стоячи. Оркестр викликали на біс!»

Концерт відбувся в залі «Ероїка» палацу Лобковіц, де у ХІХ столітті відбувалися концерти і музичні вечори графів Лобковіц. Зал названий на честь Третьої симфонії Бетховена – «Героїчної», адже саме тут вона прозвучала вперше.

Концерт «Україна та Австрія: барокові зустрічі» організували Український інститут у співпраці з Посольством України в Республіці Австрія в рамках програми двостороннього року культури.

Незалежний проєкт Open Opera Ukraine формує нову культуру сприйняття музичного інтелектуального продукту через сучасні оперні постановки, розвиток аудиторії і професіоналізацію молоді.

Фото: Герхард Флекаш (Gerhard Flekatsch)
Left
Right