Український інститут обере найкращих українських виконавців для представлення за кордоном
Каталог, який представить нову українську музику за кордоном
Український інститут створить англомовний каталог для презентації української музичної індустрії за кордоном. Через відкритий конкурс до каталогу будуть включені гурти та виконавці, які представляють актуальну академічну, джазову та мейнстрімну музику.

До каталогу увійдуть виконавці за трьома напрямами: мейнстрім (Indie, Rock, Hip Hop), джаз (contemporary jazz, free improvisation, world music) та сучасна академічна музика. Подаватися на конкурс можуть сольні проєкти або музичні гурти.

Друковані примірники каталогу одержать ключові міжнародні гравці музичного сектору — фестивалі, шоукейси, основні концертні майданчики, музичні виші, журналісти та критики, українські дипломатичні місії за кордоном, а також представники української діаспори. Окрім свого практичного призначення для роботи з фаховим середовищем, каталог стане промоційним елементом актуальної української культури за кордоном.

«Такі каталоги — звична практика для інституцій культурної дипломатії і помічний інструмент для представлення культурного продукту. Ми почнемо впроваджувати цей формат з музики: оберемо найкращі українські гурти та виконавців, які готові виходити на міжнародний ринок, щоб підтримати і представити тренди української музики ключовим агентам за кордоном. Каталог — це спроба систематизувати музичну представленість і поступово інтегруватися у світову індустрію», — розповідає керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф'єва.

Український інститут планує оновлювати каталог кожні 2 роки. Музикантів, які увійдуть до музичного каталогу, Український інститут залучатиме до програм, проєктів та заходів за кордоном.

«Це також нагода відкрити для закордонної публіки нові імена, — пояснює менеджерка напряму «Музика» Українського інституту Мар'яна Бондаренко. — Ми хочемо продемонструвати можливості міжнародної співпраці з українськими виконавцями, їх готовність до взаємодії, мобільність та гнучкість».

Обирати гурти буде міжнародне журі — директори провідних міжнародних фестивалів та шоукейсів, видатні виконавці та диригенти, музичні критики та журналісти з Австрії, Литви, Нідерландів, Німеччини та Польщі. Міжнародне журі має об'єктивно оцінити, який контент та гурти будуть цікаві міжнародній публіці.

Конкурс триватиме до 21 червня. Подробиці конкурсу за посиланням.