Український музичний десант захопив найбільший шоукейс-фестиваль Австрії Waves Vienna
Sasha Boole, гурти [O], Tik Tu та Alyona Alyona вперше виступили
на найбільшому шоукейс-фестивалі Австрії Waves Vienna,
який пройшов 27-28 вересня у Відні.
Найпрестижніша подія в сучасній музичній індустрії Австрії Waves Vienna репрезентує всі жанри сучасної мейнстрімової музики: від дрім-попу до року та репу. Цього року тут уперше виступили актуальні українські музиканти: сінгер-сонграйтер із Чернівців Sasha Boole, інді-гурт [O] та сенсація жіночого репу Alyona Alyona.
Найпрестижніша подія в сучасній музичній індустрії Австрії Waves Vienna репрезентує всі жанри сучасної музики: від дрім-попу до року та репу. Фестиваль відбувається щороку наприкінці вересня і входить до міжнародної мережі INES (The Innovation Network of European Showcases), яка об'єднує 8 найсильніших шоукейс-фестивалів у Європі. Концепція Waves Vienna – досягнення взаємодії максимальної кількості гравців музичного ринку Європи – відображена у слогані фестивалю: «Схід зустрічає Захід». Кожного року організатори фестивалю роблять фокус на двох країнах. У 2019 – це Швеція і Угорщина.

Україну на фестивалі представив дійсно строкатий лайн-ап артистів. Серед них – сенсація жіночого репу Alyona Alyona, яка буквально за рік із виховательки Баришівського дитячого садка перетворилася на хедлайнерку українських і закордонних фестивалів. Сінгер-сонграйтер із Чернівців Sasha Boole, який вже успішно гастролює Європою, а в 2018 році став повноцінним учасником колективу Me and That Man (сайд-проєкту Адама Дарського з легендарного польського гурту Behemoth). Трохи психоделічного синт-попу і танцювальних ритмів інді-електроніки додадуть гурт Tik Tu (Тернопіль) та резиденти лейблу «Masterskaya» гурт [O] (Київ).

27 вересня українська делегація відвідала Waves Vienna Music Conference – галузеву конференцію

в рамках фестивалю, щоб налагодити зв'язки з колегами по індустрії та поділитися досвідом. Дев'ятий рік поспіль Waves Vienna Music Conference збирає місцевих та міжнародних музичних експертів, організаторів, засновників лейблів та музикантів для обговорення актуальних викликів у секторі. Тема Waves Vienna Music Conference 2019: «Моральні обов'язки промоутерів, виклики для музичного ринку Азії і жінки у Live Music Production».

Під час конференції відбулося українське прийняття, яке відвідали учасники та організатори фестивалю.

«Те, що українське прийняття стане однією з ажіотажних подій Waves Vienna, я відчув ще напередодні — по тому, з якою цікавістю і захватом люди індустрії розпитували про наших артистів і музичний ринок. Європейські країни раді співпраці з Україною, і ми робимо впевнені кроки назустріч одне одному», – розповідає український музичний журналіст Сергій Кейн

Інтеграція України в професійні платформи та мережі є одним зі стратегічних напрямів роботи Українського інституту, і така стратегія вже почала приносити результати, стверджує керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф'єва: «Українських музикантів приймали надзвичайно тепло. Саша Буль співав на біс, аудиторія його не відпускала і співала разом з ним. Гурт [O] виступили дуже яскраво, гості танцювали до останнього, в тому числі журналісти музичних видань та букери інших шоукейсів. Альона Альона також зібрала повний зал і розвіяла своїм виступом міф про те, що україномовний реп малозрозумілий закордонній публіці. Перша українська делегація Waves Vienna показала себе гідно та виглядала дуже сильною серед країн-учасників».
Left
Right
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich
Фото: Patrick Münnich