Українські
громадські діячі
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

Герої історій цього розділу самі пройшли через досвід Майдану і особисто долучалися до державотворення після Революції гідності. Закономірним стало і те, що вони взяли до рук зброю, щоб свою державу захистити.

Леся Ганжа

Леся Ганжа – журналістка, головна редакторка сайту “Доступ до правди”. Після російського вторгнення 2022 року Леся приєдналася до Сил територіальної оборони Києва.

Леся Ганжа працювала журналісткою в українських ЗМІ з 1997 року, публікувала тексти в “Українській правді”, “Дзеркалі тижня” та “Телекритиці”. Також, вона була культурною оглядачкою та речницею львівського “Форуму видавців”. Леся брала активну участь у Майданах 2004 та 2014 років, писала репортажі із зони АТО та тимчасово окупованих територій. Багато років була головною редакторкою платформи про жіноче лідерство “Жінки – це 50% успіху”. В ГО “Платформа прав людини” Леся Ганжа очолює сайт “Доступ до правди” – сервісно-новинний ресурс, який об`єднує на одній платформі новини про практику доступу до публічної інформації в Україні та сервіс надсилання інформаційних запитів та отримання відповідей на них.

Леся Ганжа говорить, що їй складно адаптуватися до військового способу життя. У цивільному житті вона звикла сама вирішувати, що робити і які завдання виконувати. У складі Сил територіальної оборони Лесі доводиться докладати зусиль, щоб почуватися корисною:

“Чому я пішла в тероборону? Бо мені здавалося, що, якщо я буду в армії, матиму більше інформації, більше розумітиму, що відбувається. Але це взаємовиключні речі – війна і розуміти, що відбувається. На війні ніхто не розуміє, що відбувається. Це ірраціональне зло”. – говорить Леся.

Фото:
Facebook-сторінка Лесі Ганжі