CULTURE
FIGHTS
Back

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року все українське суспільство консолідувалось та стало на захист України. Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та мисткинь, а також представників громадянського суспільства, які долучилися до лав Збройних сил України.

Про проєкт

Культурні діячі, які збирали концертні зали, проводили читання та прем’єри, були змушені поставити творчість на паузу та взяти до рук зброю. Це створило величезний виклик для культурного сектору України зараз та у майбутньому. Проте навіть це не зупинило митців та мисткинь: в окопах вони продовжують писати вірші, обдумувати сценарії фільмів та розповідати світові про звірства російської армії. Це демонструє цілісність українського суспільства — де кожен розуміє необхідність боротьби.

Читайте історії українських музикантів/ок, письменників/ць, громадських активістів/ок, художників/ць, артистів/ок балету, режисерів/ок та акторів/ок. Кожну історію доповнюють фото героїв та героїнь: одне з професійного цивільного життя, а друге — з військової служби, часто зроблене побратимами чи посестрами. Також можна одразу перейти до робіт митців та мисткинь і познайомитися з їхніми персоналіями та творчістю ближче.

Над проєктом працювали

Проєкт «Culture Fights Back» створив Український інститут у співпраці з Міністерством закордонних справ та Ukraïner.

Дизайн проєкту розробила студентка Projector Institute Ірина Пугач.

Над текстами працювали: Анна Ряба, Анна Страхова, Ірина Загребельна та команда проєкту «Стилет чи Стилос»: Дарія Гірна, Наталія Півторак, Наталія Понеділок, Яна Мазепа та Дарія Литошенко.

Англомовний редактор Джебез Шеррінгтон.