Українські
музиканти
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

У цьому розділі читайте історії українських музикантів, які з піснею та зброєю в руках, продовжують нашу багатовікову боротьбу за збереження державності.

Василь Сліпак

Василь Сліпак – колишній оперний співак і соліст Паризької національної опери, а також він є кавалером ордена «За мужність» і Героєм України. Учасник Революції Гідності та війни Росії проти України у 2014 році, згодом загинув на Донбасі під час бою у 2016 році.

З дитинства Василь захоплювався музикою, хоча й ріс у родині батьків із технічними професіями. Перший професійний досвід отримав, співаючи у Львівському дитячому хорі «Дударик».

У 1996 році Василя Сліпака запросили стати солістом Паризької національної опери. Він мав широкий вокальний діапазон і міг бути як контртенором, так і баритоном. Він досяг успіху у своїй професії: Василь провів кілька успішних сольних гастролей Європою та отримав приз як найкращий виконавець на Оперному конкурсі Armel та на фестивалі в Сегеді, Угорщина, за виконання «Пісні Тореадора» з опери «Кармен».

З початком Революції Гідності у 2013 році Василь очолив волонтерський рух у Франції, організовував різні акції на підтримку активістів Майдану та їхніх дітей, а також збирав кошти та надсилав гуманітарну допомогу.

У 2014 році Василь повернувся в Україну, брав участь у війні на сході України. Він воював у небезпечних зонах бойових дій, як-от Піски, Донецький аеропорт та Авдіївка. Його військовим позивним був «Міф» – відсилка до його улюбленої арії Мефістофеля з опери «Фауст».

Після війни Василь планував продовжити кар’єру в Парижі, але 29 червня 2016 року був вбитий російським снайпером в Луганському під Бахмутом. 

Українські режисери Леонід Кантер та Іван Ясній зняли документальний фільм про життя Василя Сліпака — «Міф» (2018).

Фото:
Facebook-сторінка Фонду Василя Сліпака