Українські
художники
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

Читайте історії сучасних українських художників, які ціною власного життя та здоров’я, захищають нас від військової агресії Росії у 21 столітті.

Василь Стефанишин

Василь Стефанишин – український художник-монументаліст, який приєднався до Збройних сил, щоб захищати Україну з перших днів початку повномасштабної війни. 

До війни Василь не мав військового досвіду та працював викладачем дитячої художньої школи в Івано-Франківську. Він працював у напрямах класичного мистецтва, допоки не відкрив для себе абстракціонізм. Через свої роботи художник намагається передати швидкоплинність часу і проблеми ідентифікації особистості у сучасному світі. Свою дебютну виставку “Проекції” Василь презентував у Львівській національній філармонії.

У перші дні війни Василь залишив вдома дружину і семирічну доньку і пішов до військкомату. Зараз свою сім’ю він бачить лише через екран телефону. Василь воював під Харковом, а зараз художник служить у 71 окремій єгерській бригаді заступником командира групи, яка воює на Донеччині. Коли має час, спілкується з місцевими, допомагає дітям і малює на шоломах побратимів для підняття бойового духу. Його учні надсилають посилки і листи підтримки своєму улюбленому вчителю. Після перемоги Василь планує повернутися до викладання.

“Є те, що не купиш за жодні гроші, не зможеш дістати ні через волонтерів, ні з Європи. Це — твій авторитет, любов, повага моїх учнів. Це для мене дуже цінно. Я завжди горджуся, що викладаю у таких класних дітей, і завжди кажу, що за це треба воювати, за їхнє майбутнє”, – говорить Василь.

Фото:
Facebook-сторінка Василя Стефанишина
Ознайомитись із творчістю: Jose Art Gallery