Українські
кінематографісти
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

У 2022 році кінематографісти, які раніше документували війну та знімали художні фільми, самі взяли зброю до рук.

Володимир Яценко

Володимир Яценко – кінопродюсер, співзасновник українського кінопродакшену “ForeFilms”, представник української кіноіндустрії в Європейській кіноакадемії (European Film Academy), який зараз служить в ЗСУ.

Володимир є головою Асоціації кіноіндустрії України і став першим представником України в EURIMAGES у 2020 році. За свою кар’єру Володимир створив понад 1000 комерційних реклам і вісім повнометражних фільмів, які були представлені на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Венеції, Варшаві, Таллінні і Торонто. У 2018 році Володимир випустив свій перший повнометражний фільм “Дике поле” за романом “Ворошиловград” відомого українського письменника Сергія Жадана, який описує життя на Луганщині в Україні “диких” 1990-х. Фільм представляв Україну на 22-му Талліннському міжнародному кінофестивалі. Прем’єра його художньої драми “Додому” (2019) відбулася в Каннах, а драма “Атлантида” (2019) отримала нагороду за найкращий фільм секції Горизонти на Венеціанському міжнародному кінофестивалі у 2019 році. Там же відбулися світові прем’єри “Відблиска” режисера Валентина Васяновича у 2021 році, “Люксембург, Люксембург” режисера Антоніо Лукіча у 2022 році і “Валерія виходить заміж” режисерки Міхаль Вінник у 2022 році.  Світова прем’єра фільму “Я і Фелікс” (“Rock. Paper. Grenade”), знятий режисеркою Іриною Цілик за романом Артема Чеха, був представлений на Варшавському міжнародному кінофестивалі у тому ж 2022 році.

У 2014 році під час Революції Гідності у Києві Володимир відстоював європейський вибір України. Був відзначений Грамотою Верховної Ради України за внесок у створення волонтерського руху. Після початку повномасштабної війни Росії проти України, він добровільно вступив до лав Збройних сил України. Разом із колегами-кінематографістами організував #ГрупуКіно, яка знімає життя українських воїнів на передовій. У березні вони зняли відеоролик про Ірпінь, який набрав понад 200 мільйонів переглядів на трансляції CNN. Пізніше вони зняли відео зі звільненого містечка Комишуваха Харківської області. Кавалер ордену “За мужність” 3-го ступеня.

Фото:
Facebook-сторінка Володимира Яценка
Фільмографія Володмира Яценка: IMDB | European Producers Club
Відео з фронту: Irpin, Kyiv region | Kharkiv region