Українські
художники
на війні

Проєкт «Culture Fights Back» розповідає про митців та представників громадського суспільства, які долучилися до лав Збройних Сил України.

Читайте історії сучасних українських художників, які ціною власного життя та здоров’я, захищають нас від військової агресії Росії у 21 столітті.

Юрій Вовкогон

Юрій Вовкогон – український менеджер культури, координатор багатьох мистецьких фестивалів в Україні. З 2014 року є учасником російсько-української війни.

Юрко був координатором фестиваю “Fort.Missia”, який відбувся в унікальному історичному місці біля польсько-українського кордону. Менеджер Опери-Міфу «Ukraine Terra Incognita», присвяченій захисникам України та особисто воїну і співаку Василеві Сліпаку.

 «Ми живемо і повинні творити, пам’ятаючи про відповідальність за своє життя та життя інших», – каже Юрій.

Також Юрій є автором відеоінсталяції “Рани” (2015). Арт-проєкт був створений після повернення Юрія з АТО. Вперше проєкт був показаний у галереї «Detenpyla» в рамках фестивалю TETRAMATYKA у Львові – глядачі побачили кульові та осколкові «рани» на деревах з охоплених війною регіонів України. Контент був знятий на звичайний телефон, поблизу села Піски Донецької області.

У мистецьких колах Юрій відомий своїм унікальним підписом: «Відповідальний за долю Всесвіту». Саме так митець підписує свої листи. Тож із самого початку військового вторгнення у 2014 році Юрій став на захист свободи та демократії. У 2022 році під час повномасштабного вторгнення Росії він також взяв до рук зброю та пішов до армії.

Під час виконання бойового завдання у Лисичанську Юрій отримав поранення: перерізано дві артерії, численні осколкові переломи передпліччя і стегна. Відтоді він проходить лікування та реабілітацію.

За внесок у перемогу Президент Володимир Зеленський нагородив Юрія Вовкогона орденом «За мужність».

Фото:
1  – "Високий Замок"
2 – "Еспресо"