2020 року Україна стала гостьовою країною на одному з найбільших кінофестивалів Південної Німеччини Fünf Seen Filmfestival

2020 року Україна стала гостьовою країною на одному з найбільших кінофестивалів Південної Німеччини Fünf Seen Filmfestival, який охоплює щорічно понад 20000 учасників та глядачів.

1 вересня Генеральне констульство України в Мюнхені урочисто відкрило українську програми кінофестивалю. Український інститут долучився до події та запросив на відкриття вечора Віталія Кияницю – українського композитора та піаніста, який презентуватиме вечірню музичну програму. Партнери та учасники фестивалю мали можливість познайомитись з відомими українськими мелодіями в авторській джазовій обробці.

Більше про це розповів Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко:

«Цього року все відбувається геть інакше, ніж раніше, в абсолютно невизначених умовах. Коли до нас в консульство навесні, якраз напередодні оголошенням карантину, прийшла команда кінофестивалю Fünf Seen Film Festival з проектом української програми країни-гостя фестивалю – це було з одного боку неочікувано і досить непевно через поширення коронавірусу, а з іншого – пропозиція, від якої неможливо відмовитися. І все вдалося. Тут треба віддати належне директору кінофестивалю Матіасу Хельвігу та його команді, які зробили неможливе, бо фестиваль повністю проходить офлайн, а патронат цього року взяв Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер.

Ми дуже вдячні Українському інституту за готовність долучитися та стати партнером відкриття української програми на фестивалі. Менеджери інституції запропонували музичний формат та програму заходу, знайшовши можливості презентувати українську культуру навіть в умовах локдауну. Завдяки цій співпраці гості фестивалю матимуть змогу не лише подивитися сучасне українське кіно, а й послухати українську музику в джазовій обробці у виконанні талановитого піаніста з України Віталія Кияниці, який живе й працює в Берліні. Після започаткованої минулого року співпраці радий, що навіть в умовах 2020-го нам вдалося реалізувати цю спільну з Українським інститутом ініціативу, адже, по-перше, фестиваль проходить офлайн, що вже є успіхом, по-друге, він має свою аудиторію, якій ми хотіли б більше розповісти про українські реалії. І культура нам в цьому дуже допомагає, адже, як показує досвід, є ефективним засобом комунікації України зі світом.»

Вечірню програму на фестивалі відкривала кінострічка “Забуті” режисерки Дарії Онищенко. Цей фільм минулого року отримав нагороду Українського інституту на Одеському міжнародному кінофестивалі, як стрічка з найбільшим міжнародним прокатним потенціалом.