«30 незалежних»: Український інститут презентує мультимедійний проєкт до 30-ї річниці незалежності України

Український інститут спільно з агенцією культурного менеджменту Port.agency та за підтримки Міністерства закордонних справ України презентують проєкт «30 незалежних»

 

Проєкт дозволяє почути незалежну Україну голосами 30-ти видатних особистостей, які створюють її історію прямо зараз, і розповідають про Незалежність через власний символічний предмет.

Серед героїв проєкту — художники та науковці, спортсмени та актори, громадські діячі, реформатори освіти та медицини, талановиті молоді підприємці.

 

Участь у проєкті взяли: співачка Джамала, олімпійська чемпіонка Еліна Світоліна, композитор Валентин Сильвестров, підприємець Ярослав Ажнюк, акторка Іванна Сахно, та інші. Мета проєкту — представити людей з різним досвідом та професіями, що спільно формують портрет нової, сучасної України.

Кожен із героїв розповідає про предмет, що символізує для них незалежну Україну, визначні події в її історії або власний внесок у розвиток та добробут держави. 

 

«Ми прагнемо, щоб Україну та її незалежність сприймали не тільки через призму політичних новин, історичних фактів та культурної спадщини. Мозаїка сучасної української культури складена з історій живих людей, які, змінюючи власне життя, змінюють світ. Проєкт «30 незалежних» актуалізує сьогодення і розповідає світові історію сучасної України», говорить Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту.

 

«Тридцять років для людини — велика частина життя. Тридцять років для країни — мить в історії. Але навіть за цей короткий час Україна стала самостійною та самодостатньою державою. Можна сміливо сказати, що важливі рішення щодо її майбутнього приймаються не тільки політиками — вони приймаються людьми. Саме тому в центрі уваги нашого проєкту особистості, що просто зараз створюють нову українську історію», зазначає

Катя Тейлор, кураторка проєкту.

 

Почитати та послухати їхні історії можна на офіційному сайті проєкту: https://independent30.ui.org.ua/

«30 незалежних»: Український інститут презентує мультимедійний проєкт до 30-ї річниці незалежності України