Премія від Українського інституту для українських документалістів на The Ukrainian Doc Preview 2020

 

Український інститут підтримав документальний повнометражний проєкт на стадії виробництва/постпродакшну премією на міжнародну промоцію та дистрибуцію у розмірі 150 000 грн. у рамках шоукейсу Ukrainian Doc Preview 2020.

На думку міжнародного журі найбільший кінотеатральний та фестивальний потенціал серед шести учасників Ukrainian Doc Preview 2020 продемонстрував проєкт Семена Мозгового «Сіль з Бонневілю». У фільмі йдеться про двох українських хлопців, які загорілись ідеєю зробити найшвидший у світі Іж-49. Вони проводять увесь свій час у маленькому гаражі на Святошині, готуючи мотоцикл, та долають сотні кілометрів і труднощів по дорозі до Боневіллю у штаті Юта, США. Це величезне висохле солоне озеро є головним у світі майданчиком із встановлення рекордів швидкості, куди з’їжджаються тисячі людей, щоб вирішити, хто буде новим чемпіоном. І саме там, на іншому кінці світу, кожен із них розуміє, нащо він тут.

Міжнародне журі:

Наталья Аршавська / Редакторка, Current Time TV, США

Ольга Бірзул / Керівниця напряму «Кіно» в Українському інституті, Україна

Зденек Блаха / Програмний директор в Інституті документального кіно (ІДК), Чехія

Патріція Манчіні / Менеджерка з міжнародного розвитку в Sunny Side of the Doc, Франція

Стейтмент журі:

«Члени та членкині журі вирішили підтримати проєкт, який розповідає про унікальну українську історію у незвичних обставинах. Це напрочуд універсальна оповідь, що розгортається в радше екзотичній обстановці. Приголомшливі візуальні образи двох близьких людей представлені із неабиякою чуттєвістю. Це справжня документальна стрічка про друзів, кіно про труднощі, особисті виклики та, зрештою, про прийняття свого місця у світі».