Кіно
Програма українського кіно на Віденському кінофестивалі Viennale
Рік культури Україна-Австрія
Дата
24 жовтня –
6 листопада
Сектор
Напрям діяльності
Участь України у ключових культурних, освітніх і наукових подіях світу
Кіно
Місце
Відень, Австрія
Україна вперше представила окрему програму власного кіно на найбільшому австрійському кінофестивалі Viennale. Український інститут у партнерстві з компанією «Артхауз Трафік» організував серію кінопоказів фільмів українських режисерів, а також нетворкінг-вечірку Ukrainian Aperitivо.

До програми кінопоказів увійшли чотири українські кінострічки.
Драма «Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва, світова прем'єра якого відбулася на кінофестивалі у Каннах. В Україні фільм було відзначено Гран-прі Одеського кінофестивалю.

Антиутопія «Атлантида» Валентина Васяновича перемогла у програмі «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, її також було представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто та в рамках шоукейсу Українського інституту та Одеського кінофестивалю.

Комедію Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» вперше було показано у секції East of West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де стрічка здобула Спеціальну премії журі.

Прем'єра документального фільму Вадима Ількова «Тато – мамин брат» відбулася у рамках європейського фестивалю документального кіно Visions du Réel у Швейцарії.