Європейські фонди профінансують промоційні кампанії фільмів-учасників програми Українського інституту proMOTION 

Цього року у рамках програми proMOTION Український інститут забезпечить просування п’яти українських стрічок за кордоном у повному обсязі, не зважаючи на відсутність державного фінансування. Завдяки налагодженню співпраці з міжнародними фондами кожен фільм отримає фінансування на суму до 300 тис.грн

Меморандуми про співпрацю вже підписано з Göteborg Film Fund/Göteborg Film Festival (Швеція) та German Films (Німеччина). 

Український інститут започаткував довгострокову програму підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION у 2020 році, щоб підвищити присутність українського кіно на міжнародному ринку. Програма також прагне розвивати компетенції українських кінематографістів до репрезентації за кордоном та системної міжнародної співпраці, зокрема з фаховими агенціями з промоції. 

Навесні 2022 було проведено конкурс на участь та визначено 5 фільмів-переможців, яким, за умовами програми, Український інститут мав забезпечити підтримку з міжнародної промоції. У 2022 фінансування кампаній реалізовується завдяки залученню міжнародних фондів. 

Так, вдалося досягти домовленостей з Göteborg Film Fund/Göteborg Film Festival, чия діяльність спрямована на зміцнення кіноіндустрії у країнах з високим рівнем кіновиробництва, проте з різними економічними чи політичними викликами. Фонд профінансує міжнародне просування стрічки «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, яка буде представлена на кінофестивалях у Венеції та Торонто, та дебютний фільм «Я і Фелікс» Ірини Цілик у повному обсязі, відповідно до поданих на конкурс кошторисів. Також Göteborg Film Fund Частково підтримав промоцію за кордоном стрічки «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука», яка після успішної прем’єри в Каннах та Карлових Варах, подорожує світом, збираючи нагороди. 

«Ми дуже раді супроводжувати одного з учасників нашої резиденції Антоніо Лукіча до Венеції та Торонто та підтримувати промоцію його фільму в рамках співпраці з Українським Інститутом та програми proMOTION. А також фільм Ірини Цілик, прем’єра якого відбудеться восени. Ми також тішимося, що змогли ще більше долучитися до долі стрічки «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, який минулого року отримав нашу постпродакшн підтримку та мав прем’єру в Каннах Каннах цього травня. Наша мета — підтримувати індустрію в Україні якомога активнішою за цих справді складних обставин, тому Göteborg Film Fund також запустив гранти для кінопрофесіоналів, які працюють в Україні», — зазначає Камілла Ларссон, менеджерка фонду Göteborg Film Festival

Меморандум також укладено з German Films, національною агенцією, що займається просуванням німецьких фільмів у світі. Компанія виділила половину із потрібної суми на міжнародне просування фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», створеного у копродукції України, Франції, Польщі, Чілі, Люксембургу та Німеччини. Світова прем’єра стрічки відбулася у програмі «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю.

«German Films з радістю підтримує українських кінематографістів у цей складний час. ‎«Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука — європейська копродукція, а українське кіно — це частина нашої європейської культури та спадщини. Ми раді допомогти з його промоцією на міжнародному ринку, аби він отримав визнання, на яке заслуговує. Ми всі повинні подбати про те, щоб українська кіноіндустрія не тільки вижила, але й мала майбутнє», — коментує Сімона Бауманн, керуюча директорка German Films

Крім того, завдяки домовленостям між Українським інститутом та мережею European Film Promotion стрічка «Памфір» отримала промоційну підтримку в рамках Film Sales Support.

Український інститут продовжує перемовини з потенційними партнерами для покриття витрат на промоцію ще двох стрічок, що беруть участь у цьогорічній програмі proMOTION.

П’ять переможців програми proMOTION 2022 — фільми з високим міжнародним потенціалом: «Залізна сотня» режисерки Юлії Гонтарук, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Між небом та горами»  Дмитра Гришка, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та «Я і Фелікс» Ірини Цілик. Детальніше про стрічки — за посиланням.

German Films

Göteborg Film Fund – це ініціатива, спрямована на зміцнення кіноіндустрії в країнах або регіонах із цікавим кіно на високому мистецькому рівні, але з різними економічними чи політичними викликами. Таким чином, сприяючи диверсифікованому культурному та медіаландшафту, зі свободою мистецтва та слова. Протягом 2021 року фонд сфокусувався на чотирьох різних регіонах: Бразилія, Судан, Україна та курдські режисери в Ірані, Іраку, Сирії та Туреччині. Протягом 2022 року, через війну, Göteborg Film Fund зосереджується на Україні з програмою резиденцій для українських кінематографістів. Протягом осені 2022 року та весни 2023 року фонд додатково підтримуватиме міжнародне розповсюдження та запуск актуальних і незалежних українських фільмів, а також кінематографістів, які все ще працюють в Україні, грантами на розвиток та обладнанням.

Göteborg Film Fund 

German Films Service + Marketing GmbH – національна інформаційно-консультаційна агенція, яка займається просуванням німецьких фільмів у світі. Заснована у 1954 році під назвою Export-Union of German Cinema як парасолькова асоціація для Асоціації німецьких продюсерів художніх фільмів, Асоціації нових німецьких продюсерів художніх фільмів та Асоціації німецьких кіноекспортерів, і сьогодні діє в юридичній формі товариства з обмеженою відповідальністю. У 2004 році компанія була реорганізована і тепер працює під назвою: German Films Service + Marketing GmbH.