Можливості для письменників
Український інститут у Лондоні у партнерстві з Українським ПЕН та Українським інститутом організовує UKRAINE LAB – онлайн-резиденцію для шести письменників/ць на ранніх етапах кар’єри з України та Великої Британії.
Резиденція забезпечить фінансову підтримку та професійний розвиток для написання текстів у жанрі творчий нон-фікшн, що розглянуть світові виклики через призму України.
Протягом освітньої частини резиденції учасниці/ки вивчатимуть український досвід культурного спротиву під керівництвом міжнародних експерток/ів. На них чекають три тематичні семінари:
- Після Чорнобиля: культурний ландшафт постнуклеарної доби (Тамара Гундорова)
- Війна та брехня: кремлівські дезінформаційні кампанії (Пітер Померанцев)
- Театр війни: художні рефлексії воєнної травми (Олеся Хромейчук)
Під час творчої частини резиденції учасниці/ки працюватимуть у парах, розподілених тематично. Вони розроблятимуть свої тексти під супроводом кураторки Української лабораторії (Саша Довжик), під час сесій внутрішнього рецензування та воркшопів із професійними письменницями з України (Ірина Шувалова) та Великої Британії (Джулія Белл). Результатом резиденції стане публікація написаних протягом резиденції творів українськими та англомовними медіа партнерами (Критика, Коридор, Тиждень; openDemocracy, MIR, The Ecologist).
Резиденція пройде з 9 травня по 17 червня 2022 року у онлайн-форматі з можливістю відвідати Київ та Чорнобиль.
Проект Ukraine Lab переосмислюється через війну Росії проти України. Ми прагнемо відновити його якомога швидше, наскільки ми зможемо. Кінцевий термін подання заявок – 30 травня 2022 року.
Дізнатися більше про вимоги та програму резиденції можна на сайті Українського інституту.
Проєкт створено за підтримки Британської Ради та Українського інституту в межах Сезону культури Велика Британія / Україна 2022.
У банері використано роботу Олександра Хвостенко-Хвостова, сценічна установка до вистави “МОБ” (за Е. Сінклером), 1924. Колекція Мистецького Арсеналу, Київ.