Збірку Тараса Прохаська «БоТакЄ» презентують на літературних подіях «Ніч літератури» та «Світ книги» у Празі, Чехія

Збірку Тараса Прохаська «БоТакЄ» презентують на літературних подіях «Ніч літератури» та «Світ книги» у Празі, Чехія

Український письменник Тарас Прохасько представить цьогорічне видання перекладу чеською мовою збірки оповідань «БоТакЄ» (чес. ‘Jetotak’) 24 вересня на книжковому ярмарку «Світ книги». 

 

22 вересня на літературному фестивалі «Ніч літератури» відбудуться читання перекладу збірки молодим чеським актором Йозефом Трояном. Участь у подіях відбувається завдяки співпраці Українського інституту та Посольства України в Чеській Республіці. 

 

Видання «БоТакЄ» – збірка кращих творів письменника. У ній Прохасько розповідає історію рідних Карпат, а разом із ними і всієї Центральної Європи, у якій все переплетено і все з усім пов’язано. Автор передає не лише альтернативні історії, а показує, як у переплетінні виникають людські долі. Твори у збірці магічні, філософські, пройняті меланхолією та гумором. У 2011 році збірку визнано Всеукраїнським рейтингом «Книжка року».  

 

У 2019 році Україна вперше стала однією з учасниць фестивалю «Ніч літератури», які не входять до складу ЄС. У 2020 році Український інститут посприяв участі України у фестивалі, під час якого пройшло 10 читань українського автора Володимира Рафєєнка, які відвідало близько 200 слухачів. 

 

Тарас Прохасько – український письменник, один з представників Станіславського феномену, член Асоціації українських письменників, колумніст, журналіст. Серед нагород: лауреат премії видавництва «Смолоскип» (1997 р.); перше місце у номінації «Белетристика» за книгу «З цього можна було б зробити кілька оповідань» (версія журналу «Кореспондент», 2006 р.); третє місце у номінації «Документалістика» за книгу «Порт Франківськ» (версія журналу «Кореспондент», 2007 р.); лауреат літературної премії імені Джозефа Конрада (заснована Польським інститутом у Києві, 2007 р.).  

 

«Ніч літератури» (ʼNoc literaturyʼ) – літературний фестиваль, що підвищує інтерес громадськості до сучасної європейської літератури та її творчих течій. Фестиваль проводиться з 2006 року Чеськими центрами (The Czech Centres) у співпраці з EUNIC (мережа Національних інститутів культури Європейського Союзу), іноземними посольствами та видавництвом «Лабіринт».  

 

«Світ книги» (ʼSvět knihyʼ) – книжковий ярмарок, що представляє письменників, ілюстраторів, перекладачів, експертів та інших гравців книжкової індустрії. Захід організований Асоціацією чеських книжкових продавців і видавців.