Мартін Скорсезе та Віра Фарміга стануть ведучими концерту до річниці «Щедрика» в Нью-Йорку

У 2022 році виповнюється сто років північноамериканській прем’єрі «Щедрика» у найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка – Карнегі-Голл. З цієї нагоди 4 грудня 2022 року у тому ж залі відбудеться великий концерт «Notes from Ukraine» за участі хорових колективів з України та Північної Америки. Ведучими концерту стануть культовий американський режисер Мартін Скорсезе та американська акторка українського походження Віра Фарміга. Концерт можна дивитися онлайн.

Мартін Скорсезе один з найвпливовіших режисерів сучасності, своєю участю у концерті засвідчує свою підтримку Україні під час російського вторгнення. У його доробку такі стрічки, як «Таксист», «Відступники», «Казино», «Славетні хлопці», «Ірландець». Режисер здобув «Оскар», «Греммі», «Еммі», премії Британської кіноакадемії і Гільдії режисерів Америки та ще чимало нагород.

На відміну від Скосезе, для Віри Фарміги українська тематика має ще й особистий вимір. Її предки походили з України, і з дитинства акторка підтримувала зв’язок з українськими традиціями: говорила українською, танцювала народні танці, відвідувала Пласт. Як акторка Віра стала найбільш відома завдяки серії фільмів «Закляття», а за головну роль у комедійній драмі «Вище неба» була номінована на премію «Оскар» у категорії «Найкраща жіноча роль другого плану».

У концерті «Notes from Ukraine» візьмуть участь український дитячий хор «Щедрик» з Києва, український хор «Думка» з Нью-Йорка та хор «Трініті Вол-Стріт». Виступ хору «Щедрик» — дебютний у Карнегі-Холл, це також перший після лютого 2022 року виступ саме українскього ансамблю у цьому залі. Спеціальними гостями заходу є американська оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик.

Композитор Тревор Вестон представить свою нову композицію на вірш Сергія Жадана, що написаний спеціально для концерту. Також виконуватиметься музика таких композиторів як Ерік Вітакр, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров та Джордж Гершвін.    

Дивіться концерт наживо на платформі Vimeo. Початок о 21:00 (Київ).

Читайте більше про «Notes from Ukraine» тут.

Концерт організований Українським інститутом, МЗС України, Razom for Ukraine та Ukrainian Contemporary Music Festival за підтримки Посольства України в США, Постійного представництва України при ООН та Генерального консульства України у Нью Йорку. Частина коштів від придбаних квитків буде спрямована на ініціативу Президента України UNITED24 для відбудови країни.