Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі фокусується на Україні

П’ятий міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі вперше присвячує програму єдиній країні – Україні. У співпраці з Українським інститутом та Посольством України у Швеції організатори обрали три жіночі українські гурти, що виступлять у Стокгольмі вперше. Зокрема це квартет LELÉKA, дует Роксани Смірнової та Міши Калініна, а також GANNA Ensemble. 

Організатори фестивалю, Semente Cultural Productions, на знак солідарності з Україною уперше присвятили всю програму лише українським виконавцям. Таким чином прагнуть підтримати не лише музикантів, які недостатньо представлені на світовій сцені, але й тих, чиї голоси намагаються заглушити, чия культура знаходиться під загрозою.  

Підчас фестивалю також відбудеться аукціон на підтримку українських біженців у Швеції. Фестиваль співпрацює з Fasching Jazz club, де відбудеться спеціальна виставка картин Дженні Свенберг Баннель, її роботи ставали айдентикою 4 попередніх фестивалів. Художниця малювала наживо всіх музикантів, які грали на сцені. Картина на плакаті цьогорічного фестивалю також написана Дженні. Оригінальне полотно під назвою «Мир» виставлять на аукціон у ніч фестивалю. 

Партнери фестивалю Knutpunkt – мережа з 21 організаторів концертів у Швеції – допоможуть організувати більше концертів для українських музикантів, що гратимуть на фестивалі. Це можливість для митців та професіоналів зі Швеції та України зустрітися, розширити аудиторію та запланувати майбутню співпрацю. 

Коли: 8 березня 2023 

Квитки: тут 

Більше про українських музикантів на фестивалі: 

LELÉKA quartet 

Склад: 

Вікторія Лелека (Україна), солістка, композиторка 

Повел Вайдестранд (Швеція), фортепіано 

Томас Коларчик (Німеччина), контрабас 

Якоб Хегнер (Німеччина), ударні 

LELÉKA – це молодий мультикультурний етно-джазовий квартет, створений українкою Вікторією Лелекою. Її голос задає характер і атмосферу музики. Широкий діапазон від динамічних грувових пасажів до ніжних етно-балад знаходить ідеальне втілення у сучасній народній мові джазу, створеній квартетом. LELÉKA ­– лауреат Creole Global Music Contest Berlin, Munich Young Jazz Preis, European Jazz Award Burghausen та є номінантами German Jazz Award як «Гурт року 2022». 

  

Роксолана Смірнова, фортепіано, композиторка 

& Міша Калінін, гітара, композитор 

Музика дуету Роксани та Міши запрошує слухача у подорож крізь уявний світ пейзажів та історій. Поєднання тонкої, але грайливої гри Роксани на фортепіано з атмосферними звуковими пейзажами Міші створює унікальне нове звучання ансамблю на межі жанру. У їхніх виступах звучать авторські композиції обох учасників дуету. Музика поєднує в собі яскраво контрастні елементи: просторе імпресіоністичне звучання, імпровізаційну взаємодію, динамічні ритмічні звуки, що розчиняються в тиші.  

  

GANNA Ensemble 

Склад: 

Ганна Гриніва (Україна) – солістка, ефекти, композиторка 

Білл МакГенрі (США) – тенор саксофон , сопрано саксофон  

Повел Вайдестранд (Швеція)– фортепіано 

Том Беркманн (Німеччина) – контрабас 

Матіас Рупніг (Автрія) – ударні 

GANNA — міжнародний етно-джазовий ансамбль із Берліна, який аранжує українка Ганна, вона також пише музику. Як голос українського опору, ансамбль GANNA зачаровує красою та водночас рве серце на шматки. Це потужне поєднання переосмислених українських народних пісень і сучасного джазу. Натхненний кількома музичними дослідницькими поїздками різними регіонами України, GANNA пробуджує український фольклор до другої весни. З 2015 року гурт виступає по всій Європі, на різноманітних фестивалях та на одній сцені з Avishai Cohen (tr) та Gerald Clayton. 30 листопада 2022 року гурт випустив новий альбом «HOME».  

#wijfsweden #womentothfore #westandwithukraine #womenforpeace