Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі. Фокус на Україні

8.03.2023

П’ятий міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі вперше присвячує програму єдиній країні – Україні

Про проєкт

У співпраці з Українським інститутом та Посольством України у Швеції організатори обрали три жіночі українські гурти, що виступили у Стокгольмі вперше. Зокрема квартет LELÉKA, дует Роксани Смірнової та Міши Калиніна, а також GANNA Ensemble. 

Організатори фестивалю, Semente Cultural Productions, на знак солідарності з Україною уперше присвятили всю програму лише українським виконавцям аби підтримати не лише музикантів, які недостатньо представлені на світовій сцені, але й тих, чиї голоси намагаються заглушити, чия культура знаходиться під загрозою. Подія відбулася 8 березня 2023 року.

Аукціон

У межах фестивалю також пройшов аукціон на підтримку джаз клубу 32 у Києві з 8 по 28 лютого. У якості лоту – полотно під назвою «Мир» Дженні Свенберг Баннель, що стало постером цьогорічного фестивалю. 

У Fasching Jazz club відбулась спеціальна виставка картин художниці, її роботи також ставали айдентикою 4 попередніх фестивалів. Художниця малювала наживо всіх музикантів, які грали на сцені. 

Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі

Полотно «Мир» Дженні Свенберг Баннель

Тур українських музикантів у Швеції

Партнери фестивалю Knutpunkt – мережа з 21 організаторів концертів у Швеції – допомогли організувати більше концертів для українських музикантів-учасників фестивалю. Це можливість для митців та професіоналів зі Швеції та України зустрітися, розширити аудиторію та запланувати майбутню співпрацю. 

GANNA: 

9 березня – Jazz i Helsingborg 

10 березня – Lerum (double concerto) 

11 березня – L´Jazz Ljungskile  

12 березня – Gothenburg (GAC) 

 

LELÉKA: 

9 березня – Älmhult Folkets Hus 

10 березня – Lerum (double concerto) 

11 березня – Lidköpings Konsertförening 

12 березня – Kulturbruket på Dal i Mellerud 

Придбати квитки та переглянути локації можна за посиланням. 

Паралельно з туром українські музиканти та представники українських інституцій взяли участь у регіональній зустрічі для організаторів музичних подій у Гетеборзі (10-12.03). Окрема панель була присвячена можливостям співпраці шведських фестивалів з українською музичною індустрією.

Музиканти

Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі

Фото: Dovile Sermokas

LELÉKA – це молодий мультикультурний етно-джазовий квартет, створений українкою Вікторією Лелекою. Її голос задає характер і атмосферу музики. Широкий діапазон від динамічних грувових пасажів до ніжних етно-балад знаходить ідеальне втілення у сучасній народній мові джазу, створеній квартетом. 

LELÉKA ­– лауреат Creole Global Music Contest Berlin, Munich Young Jazz Preis, European Jazz Award Burghausen та є номінантами German Jazz Award як «Гурт року 2022». 

Склад: 

Вікторія Лелека (Україна), солістка, композиторка 

Повел Вайдестранд (Швеція), фортепіано 

Томас Коларчик (Німеччина), контрабас 

Якоб Хегнер (Німеччина), ударні 

Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі

Photo Credit: Tanya Vilchynska

Роксолана Смірнова, фортепіано, композиторка & Міша Калінін, гітара, композитор 

Музика дуету Роксани та Міши запрошує слухача у подорож крізь уявний світ пейзажів та історій. Поєднання тонкої, але грайливої гри Роксани на фортепіано з атмосферними звуковими пейзажами Міші створює унікальне нове звучання ансамблю на межі жанру. 

У виступах дуету звучать авторські композиції обох учасників дуету. Музика поєднує в собі яскраво контрастні елементи: просторе імпресіоністичне звучання, імпровізаційну взаємодію, динамічні ритмічні звуки, що розчиняються в тиші.  

Міжнародний жіночий фестиваль джазу у Стокгольмі

Фото: Dovile Sermokas

GANNA — міжнародний етно-джазовий ансамбль із Берліна, який аранжує українка Ганна, вона також пише музику. Як голос українського опору, ансамбль GANNA зачаровує красою та водночас рве серце на шматки. Це потужне поєднання переосмислених українських народних пісень і сучасного джазу. 

Натхненний кількома музичними дослідницькими поїздками різними регіонами України, GANNA пробуджує український фольклор до другої весни. З 2015 року гурт виступає по всій Європі, на різноманітних фестивалях та на одній сцені з Avishai Cohen (tr) та Gerald Clayton. 30 листопада 2022 року гурт випустив новий альбом «HOME».  

Склад: 

Ганна Гриніва (Україна) – солістка, ефекти, композиторка 

Білл МакГенрі (США) – тенор саксофон , сопрано саксофон  

Повел Вайдестранд (Швеція)– фортепіано 

Том Беркманн (Німеччина) – контрабас 

Матіас Рупніг (Автрія) – ударні