Україна на 12-му European Forum on Music, Болгарія. Панельна дискусія про рівність у музиці

European Forum on Music (EFM) у 12-й едиції під назвою «Рівність у музиці» відбудеться у Софії, Болгарія, з 5 по 7 червня 2024 року.

Україна буде представлена на форумі вдруге. Український інститут запропонував панельну дискусію на тему «Рівність у музиці –– географічні перспективи» 

Спікерами сесії будуть Мар’яна Бондаренко (Український інститут), Міла Георгієва (Болгарська музична асоціація), Карлос Мартін (Sons da Lusofonia), Томас Ван Респайль (Bozar, Брюссель) та Найден Тодоров (Міністр культури Республіки Болгарія). Модератором дискусії стане Міхаліс Каракацаніс (Європейська музична рада).  

Учасники дискусії поділяться своїм баченням того, як можна досягти більш справедливого музичного ландшафту для європейських країн та їхнього музичного репертуару, які, здається, залишаються поза увагою і недостатньо представлені в європейському дискурсі з різних причин. Наприклад, складна логістика, брак фінансової підтримки, недостатнє висвітлення в міжнародних музичних медіа, відсутність попиту з боку міжнародної спільноти, а також стереотипне мислення у визначенні пріоритетів для країн, які мають бути представлені на міжнародному рівні. 

Україну на European Forum on Music також представлять дві делегатки:  

  • Наталія Стець, художня керівниця Національної філармонії України  
  • Оксана Мадараш, диригентка Національного театру оперети