У Києві відбудеться перформанс «Наш спів для Бабиного Яру»

7 грудня 2021 року о 19:00 на сцені Театру на Подолі в Києві відбудеться українська прем’єра музично-театрального перформансу «Наш спів для Бабиного Яру». Проєкт створений мистецькою організацією Dash Arts (Лондон) у партнерстві з Goethe-Institut в Україні та Українським інститутом. 

У вересні 1941 року німецькі айнзацгрупи знищили в урочищі Бабин Яр майже 34 000 київських євреїв. Згодом у роки окупації були ще тисячі убивств, які перетворили Бабин Яр на місце одного з найбільших злочинів проти людства. 

80 років потому троє українських музикантів Юрій Гуржи, Світлана Кундіш та Мар’яна Садовська занурюються у спільну історію в пошуках слідів. Через свідчення тих, хто вижив, надають форму та голос забутим і нерозказаним історіям з цієї темної сторінки. Поруч з мелосом пісенної нарації прозвучать документальні свідчення очевидців трагедії та рефлексії сучасників. Театральний перформанс триває 90 хвилин та складається із 13 пісень, що звучать українською, російською та на їдіш. 

Проєкт «Наш спів для Бабиного Яру» з усією чутливістю підходить до тяжкого спадку трагедії, для якої ми і досі важко шукаємо належних форм вшанування пам’яті. Музично-театральний перформанс йде новим шляхом  для пам’яті, скорботи і погляду в майбутнє. 

Митці у своїй творчості досліджують музичну спадщину єврейських та українських етнічних спільнот та прагнуть всебічно і глибоко дослідити їхні складні ідентичності. Усі учасники мистецької групи є вихідцями з України, наразі живуть у Німеччині і широко відомі у Європі. Також до проєкту долучилася українська поетеса, лауреатка Шевченківської премії Маріанна Кіяновська — її твори увійшли до текстової основи перформансу. 

Світова прем’єра перформансу відбудеться 21 листопада у межах лондонського фестивалю EFG London Jazz Festival. Переглянути перформанс у Лондоні можна офлайн та онлайн. 11 листопада у Берліні відбулося представлення фрагменту перформансу. 

Відвідати показ перформансу у Києві можна за реєстрацієюПодія відбудеться відповідно до карантинних вимог.  

Команда проєкту: 

  • Режисура: Джозефін Бартон 
  • Драматургія: Яель Шавіт та Джозефін Бартон 
  • Музична композиція та аранжування: Юрій Гуржи, Світлана Кундіш та Мар’яна Садовська 
  • Відеодизайн: Марі Бланк 
  • Світло: Джес Бернберґ 

Проєкт «Наш спів для Бабиного Яру» створений у партнерстві з Goethe-Institut в Україні та Українським інститутом за підтримки Maria Björnson Memorial Fund, Shoresh Charitable Trust, Goethe-Institut London, Федерального центру політичної освіти в Німеччині (BPB) та Ukrainian Institute London.