Представлення української культури за кордоном
Виставка сучасного українського мистецтва «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз»
Рік культури Україна-Австрія
Дата
20 вересня –
8 жовтня
Сектор
Напрям діяльності
Представлення української культури за кордоном
Візуальне мистецтво
Місце
Відень, Австрія
З 20 вересня по 8 жовтня у Відні пройшла виставка сучасного українського мистецтва «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз», що осмислює п'ятирічний досвід суспільних викликів в Україні після Революції Гідності.

Експозицію було розміщено у галереї Semperdepot при Австрійській академії образотворчого мистецтва. Кураторами проєкту стали Аліса Ложкіна та Костянтин Акінша. Виставка представила новітнє українське мистецтво, що осмислює трансформації в країні, яка переживає важливий та непростий історичний етап.
Назва «Між вогнем і вогнем» відсилає до цитати зі збірки творів Вільяма Блейка, написаної за часів Французької революції. Сучасна Україна так само буквально опиняється поміж вогнями. У широкому сенсі це метафора численних випробувань та турбулентностей, яким змушена протистояти наша країна протягом останніх 100 років.
«Вітання з виставкою, яку я оглянув з інтересом та задоволенням. Дізнався багато про молоде та сучасне мистецтво України з експозиції. Будемо раді, якщо стане нагода для майбутньої співпраці між нами»

Д-р Райнер Фукс, куратор, заступник директора Музею сучсаного мистецтва mumok
Експозицію виставки склали роботи 22 українських художників, скульпторів, фотографів та інших митців, що працюють з різними медіа. Серед них Гера Артемова, Юрій Болса, Вова Воротньов, Зіна Ісупова, Марія Куликовська, Саша Курмаз, Ярема Малащук та Роман Хімей, Антон Малиновський, Сергій Мельниченко, Роман Михайлов, Євген Нікіфоров, Ігор Петров, Юрій Пікуль, Олександр Совтусик, Ярослав Солоп, Олена Субач, В'ячеслав Тешнер, Олександр Чекменьов, Давид Чичкан, Нікіта Шаленний, Kinder Album. Також до експозиції увійшли монументальні горельєфи радянської доби «Танкіст», «Артилерист», «Матрос», «Піхотинець», «Льотчик» з колекції Меморіального музею тоталітарних режимів Територія Терору у Львові.
Спеціально до виставки було видано каталог з кураторськими та авторськими текстами, що розкривають ширший історичний, політичний та культурний контекст, з якого постає актуальне українське мистецтво. Зокрема, автори розмірковують про декомунізацію, дегуманізацію, незалежність та дві новітні українські революції. Все це дає можливість міжнародному глядачеві не лише краще зрозуміти візуальне мистецтво України, а й заглибитись в український соціокультурний контекст і зрозуміти краще Україну зараз.
Український інститут організував прес-тур українських журналістів на виставку сучасного українського мистецтва «Між вогнем і вогнем» кураторів Аліси Ложкіної
та Костянтина Акінши. У прес-турі взяли участь журналісти видань Lb.ua, KORYDOR та ін. Опубліковано низку матеріалів: репортажів, рецензій тощо.