Перша прес-конференція Українського інституту

За участю Міністра закордонних справ України, Голови Наглядової ради та Генерального директора Інституту
12 листопада відбулась перша прес-конференція Українського інституту, присвячена підсумкам роботи за попередні три місяці, планам і пріоритетам на 2019 рік, а також можливому недофінансуванню інституції у найближчій перспективі.
Наразі у проекті державного бюджету України на 2019 рік на потреби Інституту передбачено лише 10,5 млн грн, що робить неможливим реалізацію планів і статутних завдань установи з покращення міжнародного іміджу України і популяризації сучасної України за кордоном.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін розпочав з тези, що настав час змінювати наративи, презентувати Україну на міжнародній арені як країну з розвиненою сучасною культурою і толерантним суспільством, здатним протистояти інформаційному натиску гібридної війни. Український інститут покликаний залучити Україну до міжнародної культурної співпраці, відкрити першу закордонну філію, провести Рік української культури в Австрії - і все це потребує достойного фінансування.
Голова Наглядової ради Інституту Ірина Подоляк підкреслила у своєму виступі, що діяльність Українського інституту не розпочнеться без людських, фінансових та інфраструктурних ресурсів.Розуміння цього є серед ряду депутатських фракцій, Інститут потребує додаткової інформаційної підтримки з боку медіа та громадськості.

Генеральний директор Інституту Володимир Шейко розповів про напрацювання Інституту за три місяці, що минули з початку його роботи, місію, завдання та пріоритетні напрямки діяльності у 2019 році. Було зазначено, що очікуване фінансування у розмірі 90 млн грн. дозволить реалізувати амбітну програму роботи на наступний рік, збільшити команду до 50 фахівців, підготуватись до відкриття перших закордонних філій, продовжити вже розпочаті ініціативи - Рік української культури в Австрії, міжнародні обміни та резиденції, програми мобільності, іміджеві проекти, підтримку презентації мистецьких проектів за кордоном тощо.

Команда Інституту дякує за відчутну підтримку Міністерству закордонних справ, членам уряду, партнерам, громадськості та представникам сектору культури і сподівається на позитивне вирішення питань, що постали перед інституцією.

Відеозапис прес-конференції:
українською
з перекладом на англійську