Український інститут створив музичний каталог для представлення українських виконавців за кордоном. 

Про музичний каталог

Мета цього каталогу – представити сучасну українську класичну музику, джаз, імпровізаційну музику, інді, рок, реп та світову музику міжнародним колам та аудиторії, яка працює в музичній індустрії. Каталог створено для популяризації української музики за кордоном, надати їй певної впізнаваності, а також забезпечити українським музикантам більше можливостей для співпраці та підвищити їхній професійних рівень. 

Каталог розповсюджується серед міжнародних учасників музичного сектору (фестивалі, шоукейси, головні концертні майданчики, вищі музичні навчальні заклади, журналісти, музичні критики), а також серед українських дипломатичних представництв за кордоном (посольства та консульства України, почесні консульства) та представників української діаспори. 

Відбір

До переліку музикантів увійшли 45 сольних виконавців та гуртів у трьох стилях — сучасна академічна музика, джаз та мейнстрім. Вони були відібрані із близько 150 заявок, які надійшли в Український інститут.

Музикантів, що увійшли до музичного каталогу, Український інститут активно залучатиме до програм, проєктів та заходів за кордоном.

Переможців обирало міжнародне журі — директори провідних міжнародних фестивалів та шоукейсів, видатні виконавці та диригенти, музичні критики та журналісти з Австрії, Литви, Нідерландів, Німеччини та Польщі.

Крістоф Губер
Директор джаз-клубу Porgy&Bess (Австрія)
 
Чункі Мін
Диригент, викладач університету Моцартеум (Австрія)
 
Пьотр Рудніцкі
Музичний журналіст і редактор, куратор міжнародного фестивалю Jazz Jantar
(Польща)
 
Оскар Страйн
Музичний директор міжнародного шоукейс-фестивалю Eurosonic Noorderslag, DJ (Нідерланди)
 
Томас Хеер
Директор шоукейс-фестивалю та конференції Waves Vienna (Австрія)
 
Ельке Чайкнер
Директорка міжнародного фестивалю Musikprotokoll, музична редакторка радіо ORF (Австрія)
 
Індрє Ючайтє-Сарняцкєнє
Арт-директорка та координаторка міжнародного фестивалю Kaunas Jazz (Литва)
 
Ніна Янсен-Дайнцер
Професорка Hochschule für Musik Nürnberg, солістка Ensemble Modern (2006-2017), кларнет (Німеччина)

Музичний каталог “Jazz from Ukraine” 2022

Каталог був ініційований Українським інститутом з метою оновлення актуальної української джазової сцени для представлення і популяризації її серед міжнародних партнерів. Головним партнером цієї ініціативи стала музична агенціяUrban Lys”.  

Відбір

Ці конкретні музиканти були внесені до каталогу після того, як Український інститут оголосив конкурс для музикантів на участь та отримання шансу бути представленими. Для більшої прозорості та справедливості Український інститут обрав міжнародне журі з директорів провідних міжнародних фестивалів та шоукейсів, менеджерів ключових музичних майданчиків, відомих виконавців, музичних критиків та журналістів. 

“Jazz from Ukraine” включає такі розділи:

– інформація про фестиваль “Am I Jazz?” у партнерстві з Українським Інститутом, який представляє онлайн-шоукейс місцевих музикантів, творчість яких зосереджена на афроамериканській музиці; 

– перелік провідних українських артистів, які працюють у сучасній, джазовій та експериментальній музиці та репрезентують традиційну українську культуру через авторські програми зібрані агенцією «Urban Lys»; 

– перелік відомих українських музикантів, які живуть і працюють у США та країнах ЄС, для контактів із ними; 

– перелік музичних онлайн-медіа; 

– перелік найбільших джазових фестивалів України.