10 грудня 2020 року о 16:30 відбудеться презентація проєкту «ІЗОЛЯЦІЯ: must speak».
 
Захід організовує Міністерство закордонних справ України у співпраці з Українським інститутом, Міжнародним благодійним фондом ІЗОЛЯЦІЯ та журналістом, письменником і колишнім політв’язнем Росії Станіславом Асєєвим.
 

ІЗОЛЯЦІЯ: must speak – це комплексний проєкт, який об’єднає політичну і інформаційну кампанію з мистецькою складовою. Його презентація відбуватиметься у Міжнародний день прав людини для того, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до фактів застосування тортур та антигуманної діяльності в незаконній в’язниці ІЗОЛЯЦІЯ, а також з метою її якнайшвидшого закриття.

ІЗОЛЯЦІЯ – це незаконна в’язниця (концтабір), створена окупаційною владою Російської Федерації на території однойменного культурного центру після захоплення Донецька у 2014 році. Станом на 2014 рік, у тюрмі утримувались понад 100 осіб, у 2019 році — 70. За даними звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в ІЗОЛЯЦІЇ ув’язнених піддають тортурам та сексуальному насиллю.

У презентації проєкту візьмуть участь:

– Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ
– Олексій Рєзніков, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
– Оксана Саржевська-Кравченко, директорка фонду ІЗОЛЯЦІЯ
– Олександра Матвійчук, голова організації “Центр громадянських свобод”, координаторка громадської ініціативи “Євромайдан SOS”
– Станіслав Асєєв, журналіст та письменникк, який презентує свою книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору»

Модерує зустріч Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту.

Захід проходитиме у змішаному форматі (в офлайн та онлайн режимі) і передбачатиме короткі виступи спікерів, після яких буде відкрито можливість для дискусії. До участі в онлайн форматі запрошуються представники дипломатичного корпусу, неурядових організацій, ЗМІ, правозахисники.

Онлайн трансляція заходу відбудеться англійською та українською мовами на сторінках Міністерства Закордонних Справ України, Українського Інституту, ІЗОЛЯЦІЇ.

Акредитація для ЗМІ, які зацікавлені висвітлити подію, доступна за посиланням та відкрита до 18:00 9 грудня. Підтвердження та посилання для участі у презентації будуть надіслані невдовзі після закриття акредитації. Акредитовані ЗМІ матимуть змогу поставити питання учасникам презентації, яка буде відкрита до 16:30.