Українські кінематографісти на Європейському кіноринку Берлінського міжнародного кінофестивалю у лютому 2024 року
Національна спілка кінематографістів України за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у партнерстві з Українським Інститутом і Європейським кіноринком представлять дві офіційні події програми: презентацію можливостей кіновиробництва в Україні та панельну дискусію про виклики та можливості української кіноіндустрії в умовах російського повномасштабного вторгнення.
16 лютого, 15:00
Презентація можливостей кіновиробництва в Україні
Українські продюсери з 10 кінокомпаній презентують поточні та майбутні кінопроекти і послуги європейської кіноспільноті.
В презентації візьмуть участь: 2Brave Productions, Family Production, студія анімації «Червоний собака», Іллєнко фільм продакшн, Група Кінотрон, Вавилон 13, United heroes, Сучасне українське кіно, Toy Cinema, ForeFilms
В рамках відкритого відбору організатори отримали 43 заявки, з яких було обрано 10 українських продюсерів до участі у програмі:
- Ольга Бесхмельниціна, 2Brave Productions
- Анастасія Буковська, Family Production
- Олена Голубєва, студія анімації «Червоний собака»
- Пилип Іллєнко, Іллєнко фільм продакшн
- Люба Кнорозок, Група Кінотрон
- Андрій Котляр, Вавилон 13
- Інна Ласточкіна, Сучасне українське кіно
- Єгор Олесов, United heroes
- Дмитро Суханов, Toy Cinema
- Володимир Яценко, ForeFilms
Обрані учасники зможуть представити свої проекти та сервіси в рамках спеціальної події Європейського Кіноринку для пошуку можливостей для міжнародної співпраці та взяти участь у дискусійній панелі разом із представниками міжнародної кіноіндустрії.
У учасників також буде можливість детально обговорити копродукцію та шляхи залучення іноземного кіновиробництва на індивідуальних зустрічах з міжнародними професіоналами у форматі B2B.
19 лютого, 11:30
Панельна дискусія: Прийняття великих викликів: шлях України вперед
Через два роки після повномасштабного російського вторгнення в Україну кіносектор зазнав значного впливу. Однак, українська кіноіндустрія продемонструвала стійкість, зберігши свій рівень професіоналізму та активності. Вона продовжує розробляти кінопроекти, підтримувати дистрибуцію та пропонувати унікальні послуги й експертизу. Виробництво документального кіно переживає стрімке зростання як на національному, так і на міжнародному рівні, що відкриває можливості для співпраці.
Панельна дискусія має на меті висвітлити виклики та можливості української кіноіндустрії в цей не простий період. Дискусія зосередиться на аналізі поточного стану фінансування кіноіндустрії, особливо з акцентом на внесок європейської кіноспільноти у цей процес. Обговорення також охопить ситуації з дистриб’юторами та учасниками кіноринку, можливостей копродукції та досвіду роботи в умовах воєнного часу.
Учасники дискусії:
- Манон Дюверже (Manon Duverger), керівниця проекту “Європейський фонд солідарності для українських фільмів”, Франція
- Фабріс Пушо (Fabrice Puchault), керівник відділу суспільства та культури в Arte France, Франція
- Дар’я Бассель, продюсерка Moon Man Production, керівниця індустріального напрямку Docudays UA, Україна
- Надія Зайончковська, контент-директор Green Light Distribution, Україна
- Роман Романчук, генеральний директор Мультиплекс Холдинг, Україна
Модератор: Тамара Татішвілі, голова Hubert Bals Fund
Європейський кіноринок (European Film Market) Берлінського міжнародного кінофестивалю є однією з ключових подій для професіоналів кіногалузі зі всього світу. У 2024 році EFM відбудеться з 15 по 21 лютого.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.