Представлення українського сучасного кіно на фестивалі Zinebi у Більбао

У 2022 році на міжнародному фестивалі документального та короткометражного кіно в Більбао Україна була представлена окремою програмою «Фокус Україна: колись я був режисером, тепер я солдат», організованою фестивалем спільно з Українським інститутом та Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA .

Програма

До програми увійшли три повнометражні та три короткометражні документальні стрічки, які були зняті в Україні:
– «День українського добровольця», режисер Володимир Тихий
– «Маріуполіс 2», режисер Мантас Кведаравічюс
– «Долаючи темряву», кінооб’єднання «Кінодопомога»
– «Лист до горлиці», режисерка Дана Кавеліна
– «Мир і спокій», режисери Миро Клочко, Анатолій Татаренко
– «Літургія протитанкових перешкод», режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук

Панельна розмова

Під час панельної розмови щодо українського фокусу на фестивалі учасники обговорили, як твориться сучасне українське кіно в умовах війни, його практичні проблеми та виклики.
У обговоренні взяли участь  – українська продюсерка Ольга Безхмельниціна, Наталія Мовшович, керівниця напряму «Кіно» та Ірина Кипоренко, програмна менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту. Модерувала розмову Vanesa Fernández Guerra, керівниця фестивалю ZINEBI

Про кінофестиваль Zinebi

Міжнародний фестиваль документального кіно та короткометражних фільмів Zinebi проводиться у Більбао (Іспанія) з 1959 року. В його конкурсну програму входять документальні, ігрові та анімаційні стрічки.

З 1974 року FIAPF (Міжнародна федерація асоціацій кіно продюсерів) визнає ZINEBI фестивалем категорії “А” у спеціалізації короткометражних і документальних фільмів. Крім того, Голлівудська академія акредитувала фестиваль як відбірника фільмів на “Оскар”, премію EFA Awards для Європейської кіноакадемії, BAFTA Британської академії та премії Гойя від Іспанської академії.