Представлення сучасного українського кіно у Filmarchiv Austria

Кінопрограма Українського інституту та Filmarchiv Austria, у межах якої в травні 2022 року у Відні відбулося 16 показів українських стрічок та обговорення з аудиторією за участі авторів фільмів.   

Мета проєкту

— популяризація українського кіно та культури за кордоном, налагодження міжнародної інституційної співпраці між Україною та Австрією у сфері кінематографу, надання контексту про українські реалії мовою кіно

«Задовго до повномасштабного російського вторгнення Український інститут та Австрійський кіноархів планували спільний проєкт. Зараз, коли на нашу суверенну, мирну країну скоєно жорстокий і невиправданий напад, ми особливо вдячні за підтримку нашим партнерам, що надають платформу українським фільмам та їх творцям. Ми раді, що глядачі кінотеатру Metro Kinokulturhaus мають можливість познайомитися з різними регіонами України та їхніми жителями через 16 фільмів. Зняті українськими та іноземними режисерами, вони розповідають пронизливі історії на універсальні теми: від дорослішання та втілення мрій до пошуку шляху додому, життя спочатку та створення мистецтва. Це дозволить закордонному глядачеві краще зрозуміти Україну»,

Програма показів

До програми увійшли українські стрічки відзначені на багатьох міжнародних кінофестивалях, зокрема Атлантида (Валентин Васянович, 2019), Стоп-земля (Катерина Горностай, 2021), Цей дощ ніколи не скінчиться (Аліна Горлова, 2020), Плем’я (Мирослав Слабошпицький, 2014), Земля блакитна, ніби апельсин (Ірина Цілик, 2020), а також копродукційні та фільми авторства міжнародних режисерів для формування більш об’ємного сприйняття України австрійським глядачем.

Після показів відбулися обговорення стрічок з їхніми авторами як на місці, так і в онлайн-форматі. 

Куратором програми став Флоріан Відеггер — програмний директор кіноархіву.

Детальніше.

Про Filmarchiv Austria

Filmarchiv Austria (FAA) – головна інституція Австрії по збереженню та презентації аудіовізуальної спадщини. Австрійському кіноархіву належать 200 000 фільмів,     2 000 000 фотографій і кадрів з фільмів, 50 000 кінопрограм, 16 000 кінопостерів і більше 40 000 книг і журналів. У трьох основних локаціях кіносховищі Лаксенбург, аудіовізуальному центрі Аугартен і кінотеатрі METRO Kinokulturhaus – FAA виконує різноманітні завдання зі збереження, документування, передачі та представлення кінематографічної спадщини.