Дата

липень-грудень 2020 року

Місце

Угорщина

Виконавець

InMind

Автори

Наталія Задерей

Про проєкт

Сприйняття України в Угорщині є частиною комплексного проєкту з вивчення сприйняття України та української культури за кордоном у ряді країн, визначених як пріоритетні та важливі у Стратегії Українського інституту на 2020-2024 рр.

Проєкт вперше досліджує ставлення та очікування іноземних аудиторій від України, її культури та можливостей співпраці, їхню обізнаність із сучасною культурою і культурною спадщиною України.

Дослідження здійснювалися методом глибинних експертних інтерв’ю з представниками іноземних інституцій у сфері культури, освіти, науки, громадянського суспільства, а також місцевої і центральної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, українського фахового середовища за кордоном та закордонними українцями.

Результати досліджень дозволили визначити найбільш затребувані формати проєктів культурної дипломатії на двосторонньому рівні та ефективніше розробляти плани роботи Українського інституту.

Результати

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Як сприймають Україну в Угорщині?

  • Населення Угорщини мало обізнане про Україну, тому ставлення переважної більшості угорців до України за замовчуванням нейтральне.
  • Сплески зацікавленості Україною спостерігаються під час знакових подій, що активно висвітлюються у медіа: на кшталт Революції гідності, воєнних дій на сході України, перемоги на «Євробаченні», але досить швидко такий інтерес згасає.
  • Угорці дуже чутливі до шанування їх культури і мови, приділяють увагу становищу угорської діаспори за кордоном, але і підтримують національні меншини в Угорщині. Це означає наявність багатьох можливостей у промоції української культури за підтримки угорської сторони.
  • У цілого ряду експертів є досвід співпраці з українськими представниками, спільної участі у культурних проєктах, і цей досвід позитивний. Проте в більшості випадків така взаємодія є епізодичною, тримається на ентузіазмі учасників, приватній ініціативі, не сприймається як частина системної роботи з налагодження зв’язків між фаховими середовищами України та Угорщини.
  • Вдала культурна співпраця може бути налагоджена не тільки у столиці і не тільки через органи центральної влади; потрібно шукати контакти із місцевою владою ключових міст Угорщини, особливо біля кордону з Україною.

Учасники презентації дослідження:

  • Наталя Задерей – провідна аналітикиня, дослідницька компанія InMind
  • Іван Лукачук – радник Посольства України в Угорщині Embassy of Ukraine in Hungary
  • Дмитро Тужанський – директор Інституту Центральноєвропейської Стратегії, експерт з українсько-угорських відносин
  • Модератор – Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту

Переглянути презентацію