Україна на Budapest Ritmo

Конференція Budapest Ritmo, що відбулася з 12 по 15 квітня 2023 року, стала однією з ключових подій для країн Центральної Європи. Однією з тем, обраних для обговорення під час конференції, стала «Музика і солідарність».

Про проєкт

Український інститут уперше долучивсмя до Budapest Ritmo і представив виставку «Українські джазмени на війні». Також, українські представники взяли участь у панельній дискусії «Музика крізь конфлікти та соціальні зміни». 

Про Budapest Ritmo

З 2016 року Budapest Ritmo є одним з найяскравіших міських фестивалів. Один з найпрестижніших європейських фестивалів світової музики, Budapest Ritmo представляє ретельно відібраний склад учасників, шоукейси та багато іншого. Budapest Ritmo запрошує найвидатніших виконавців world music на три атмосферні локації в центрі міста. Цього року фестиваль розширюється за рахунок кіносекції з прем’єрами оригінальних музичних фільмів та показів документальних стрічок. 

Панельна дискусія

Панельна дискусія «Музика через призму конфліктів та соціальних змін» відбулася 14 квітня.

Як музика може допомогти тим, хто мав залишити дім? Чи здатна музика сприяти інтеграції людей, згуртованості спільнот та міжгромадській співпраці у постконфліктних умовах? Як обмін особистими історіями може зробити наші громади сильнішими?  

Гольнар Шагяр, Ялда Яздані та Мар’яна Бондаренко, музиканти, дослідниці етнічної музики, програмні менеджери та куратори поділились тим, як музика стає рушійною силою у створенні малих проєктів, формуючи мережі та перетинаючи культурні кордони.  

Фото: © Pesthy Márton

Концерт DAGADANA

14 квітня відбувся виступ польсько-українського гурту DAGADANA. 

Польсько-український зв’язок під запальний етнобіт, прикрашений найкрутішими традиційними головними уборами. Дага з Польщі та Дана з України створюють трансформацію народної спадщини зі стилем та взаєморозумінням; міксують джаз з електронікою; і показують культурну спорідненість.

Насичений гастрольний календар (Париж, Лісабон, Гластонбері) є доказом їхньої пропозиції щодо сучасного звучання та об’єднуючої сили фольклорної традиції. Міколай Поспєшалскі (контрабас, бас, скрипка) та Бартош Міколай Назарук (барабани, перкусія) доповнюють жіночий дует, створюючи єдине ціле, наповнене джазом та фанком. З початком війни в Україні DAGADANA говорять гучніше про надію та єдність. 

Фото: © Pesthy Márton

Виставка «Українські джазмени на війні»

ПРО ВИСТАВКУ

Фото: © Pesthy Márton