Україна на Budapest Ritmo

Budapest Ritmo  є одним з найяскравіших міських фестивалів Європи. Щорічно під час фестивалю відбувається Budapest Ritmo Conference, яка є однією з ключових подій для професіоналів мізичної індустрії країн Центральної Європи.

Український інститут уперше долучився до Budapest Ritmo у 2023 році, а у 2024 році продовжив співпрацю і підтримає участь у пітчингу Budapest Ritmo Conference обраного делегата від України.

Про Budapest Ritmo

З 2016 року Budapest Ritmo є одним з найяскравіших міських фестивалів.  Budapest Ritmo представляє ретельно відібраний склад учасників, шоукейси, конференцію та багато іншого. Budapest Ritmo запрошує найвидатніших виконавців world music на три атмосферні локації в центрі міста. 

Україна на Budapest Ritmo​ 2024

Марічка Чічкова  – делегатка від України на Budapest Ritmo

Другий рік поспіль на міжнародному шоукейс-фестивалі та конференції Budapest Ritmo буде представлено український контент: Марічка Чічкова представить фестиваль «Свято музики у Львові». Це нагода здобути нові стратегічні міжнародні партнерства, привернути увагу міжнародної спільноти до культурно-мистецьких явищ, які відбуваються в Україні попри війну та розширити географію партнерів завдяки мережевим подіям конференції.

“Свято музики у Львові” – найбільший некомерційний фестиваль в Україні. З 2013 року організація заохочує професійних і аматорських музикантів і колективи, музичні установи, громадські простори та спільноти організовувати безкоштовні концерти. Подія сприяє демократизації музичної культури та дає простір для творчих прагнень. У 2023 році у фестивалі за один день взяли участь понад 100 музикантів та гуртів у 46 локаціях.  

«Моя мета запросити якнайбільше іноземних музикантів на територію України та відповідно налагодити звʼязки та знайти партнерів, які можуть фінансувати перебування цих музикантів чи створювати спільні проєкти. Я вбачаю гостру необхідність у відновленні звʼязків України з гравцями музичного ринку в Європі, адже за 2 роки пандемії та 2 роки активних бойових дій, про Україну забули як про країну, в яку треба їхати. Голоси українців лунають по всьому світі, але й треба, щоб іноземці діставались України і бачили на власні очі унікальність і силу нашої країни», – коментує Марічка Чічкова.

Арт-директорка фестивалю «Свято музики у Львові», керівниця у ГО «Локальна культурна підтримка» та концертної локації «Нижній зал». У 2021 почала активну діяльність простору камерної культури «Нижній Зал в Театрі Ляльок», разом з командою запустили такі проєкти як етнофестиваль «Розколяда в Театрі Ляльок», «Зріз» серія живих виступів та подкаст з нішевими музикантами. Крім того, Марічка музикує, пише музику для вистав та навчає традиційного співу. 

Український інститут оголошує open call для українських професіоналів музичної індустрії на участь у пітчингу Budapest Ritmo.

Подати заявку на участь у Budapest Ritmo Pitching можуть фахівці музичної галузі, які мають новий проєкт і хочуть представити його міжнародній аудиторії. Заявники мають зазначити зміст презентації та вказати цільовий ринок, на який спрямовано проєкт. Подату заявку на участь можна з декількома проєктами.  

Заявки на участь приймаються до 26 лютого за посиланням.

Український інститут забезпечить витрати на дорогу на Budapest Ritmo одному обраному делегату від України.  

Budapest Ritmo Pitching відбудеться 12-13 квітня  2024 року у Будапешті, а сам фестиваль триватиме 11-13 квітня 2024 року. 

Мова конференції – англійська.  

За будь-якими питаннями або коментарями звертайтесь за адресою [email protected] 

Україна на Budapest Ritmo​ 2023

У 2023 році конференція відбулася з 12 по 15 квітня 2023 року. Однією з тем, обраних для обговорення під час конференції, стала «Музика і солідарність».

Український інститут і представив виставку «Українські джазмени на війні». Також, українські представники взяли участь у панельній дискусії «Музика крізь конфлікти та соціальні зміни», а польсько-український етноджазовий гурт DAGADANA виступив на сцені фестивалю.

 

Виставка «Українські джазмени на війні»

Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo

Фото: © Pesthy Márton

Панельна дискусія

Панельна дискусія «Музика через призму конфліктів та соціальних змін» відбулася 14 квітня.

Як музика може допомогти тим, хто мав залишити дім? Чи здатна музика сприяти інтеграції людей, згуртованості спільнот та міжгромадській співпраці у постконфліктних умовах? Як обмін особистими історіями може зробити наші громади сильнішими?  

Гольнар Шагяр, Ялда Яздані та Мар’яна Бондаренко, музиканти, дослідниці етнічної музики, програмні менеджери та куратори поділились тим, як музика стає рушійною силою у створенні малих проєктів, формуючи мережі та перетинаючи культурні кордони.  

Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo

Фото: © Pesthy Márton

Концерт DAGADANA

14 квітня відбувся виступ польсько-українського гурту DAGADANA. 

Польсько-український зв’язок під запальний етнобіт, прикрашений найкрутішими традиційними головними уборами. Дага з Польщі та Дана з України створюють трансформацію народної спадщини зі стилем та взаєморозумінням; міксують джаз з електронікою; і показують культурну спорідненість.

Насичений гастрольний календар (Париж, Лісабон, Гластонбері) є доказом їхньої пропозиції щодо сучасного звучання та об’єднуючої сили фольклорної традиції. Міколай Поспєшалскі (контрабас, бас, скрипка) та Бартош Міколай Назарук (барабани, перкусія) доповнюють жіночий дует, створюючи єдине ціле, наповнене джазом та фанком. З початком війни в Україні DAGADANA говорять гучніше про надію та єдність. 

Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo
Україна на Budapest Ritmo

Фото: © Pesthy Márton