Участь Українського інституту в Europe Jazz Network Conference

European Jazz Conference – щорічна подія, яка збирає провідних професіоналів джазового сектору в Європі, зокрема промоутерів, культурних менеджерів, агентів та представників національних і регіональних організацій підтримки у цій галузі. У 2023 році Український інститут мав честь бути учасником ключової джазової події Європи вже вдруге. 

Europe Jazz Network Conference 2023

Конференція Europe Jazz Network, що відбувалася з 14 по 17 вересня, 2023 року зібрала 472 учасники з 40 країн у Марселі (Франція). Це найбільш відвідувана конференція з часів її заснування. Міжнародних фахівців джазової індустрії гостинно приймав фестиваль Marseille Jazz de cinq continents разом з провідною інституцією – Європейською джазовою мережею (EJN). 

Тема конференції Illuminations присвячена освітнім процесам у музиці – креативній музичній освіті, інклюзивності, неакадемічній освіті, підтримці молодих музикантів тощо. Також піднімалися важливі теми функціонування джазової індустрії в умовах зміни клімату і напрацьовувалися.

Результати

Мар’яна Бондаренко, очільниця сектору музики УІ: 

«Протягом насичених трьох днів панельних дискусій, нетворкінгів та шоукейсів нам вдалося:  

  • розширити коло контактів і потенційних міжнародних партнерів;
  • масштабувати вже існуючі партнерства з колегами зі Швеції, Франції, Данії, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Італії та ін.;
  • домовитися про підтримку українського музичного контенту у закордонних медіа;
  • напрацювати алгоритм участі українських джазових локацій та фестивалів у програмі Green Pilot Tours, що уможливлює гастролі закордонних музикантів та студійні візити закордонних фахівців джазової індустрії до України; 
  • зібрати матеріали останніх релізів провідних європейських музикантів для включення в програми українських джазових передач». 

Дякуємо за постійну підтримку та співпрацю Europe Jazz Network, яка уможливила вже вдруге поспіль участь Українського інституту у конференції, а також постійно допомагає інтегрувати українську джазову сцену у європейський контекст.  

#europejazz23 @europejazznet @marseillejazz 

Мар’яна Бондаренко, лауреат премії EJN, художній керівник L’arme! festival Луї Растіг, шведські артисти Анна Лундквіст, Терезе Ліен Івенстад та музичні менеджери з Латвії й Німеччини.

Europe Jazz Network 2022

У 2022-му році European Jazz Conference відбулася в Софії, Болгарія, з 22 по 25 вересня.

Тема конференції – BREAKING NEW GROUND (ВІДКРИВАЮЧИ НОВІ ГОРИЗОНТИ). Її співорганізатором є Europe Jazz Network (EJN).

Український дует у складі електронного музиканта Koloah (Дмитро Авксентьєв) та трубача Денніса Аду виступив на спеціальному блоці, присвяченому Україні, 23 вересня з 12:00 до 12:45 у Національному палаці культури в Софії, з представленням від Мар’яни Бондаренко, програмної менеджерки напряму «Музика» Українського інституту. 

Koloah (Дмитро Авксентьєв), Денніс Аду

Про співпрацю Українського інституту та EJN

Співпраця Українського інституту та EJN розпочалася у 2022 році та активно розвивалася на різних рівнях. З самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну EJN була однією з перших подібних організацій, яка опублікувала заяву на підтримку України. У співпраці з Українським Інститутом EJN опублікувала інтерактивний список українських музикантів, які змушені були залишити свою країну та втекти до ЄС, таким чином мотивуючи партнерів EJN по всій Європі співпрацювати з українськими музикантами.

У квітні 2022 року в рамках JAZZAHEAD! У Бремені дві делегації від України та EJN мали першу зустріч для обговорення можливих перспектив взаємної співпраці. Таким чином, у червні 2022 року Ольгу Бекенштейн запросили відвідати фестиваль у Сараєво, щоб зустрітися та познайомитися з іншими делегатами.

Крім того, Український Інститут долучився до одного з найбільших онлайн-проектів EJN: Jazz Panorama – інтерактивної карти, яка на сьогодні є найповнішим онлайн-довідником з європейського джазу. Дізнатися більше можна за посиланням.