Програма proMOTION 2023 відбудеться в партнерстві з фондом “Єврімаж 

З огляду на умови повномасштабної війни та відсутності державного фінансування культурної галузі, Українським інститутом було досягнуто домовленостей з Фондом спільного виробництва Ради Європи Єврімаж про співпрацю в рамках програми підтримки міжнародного просування українських фільмів proMOTION у 2023 році. 

Цього року фонд фонд “Єврімаж” вже профінансував в повному обсязі промоційні кампанії за кордоном двох документальних проєктів, що були відібрані конкурсною комісією програми proMOTION: “Залізна сотня” Юлії Гонтарук та “Між небом та горами” Дмитра Грешка. Рада правління фонду прийняла рішення продовжити партнерство з Українським інститутом в рамках серії додаткових заходів спрямованих на підтримку української кіноіндустрії у важкі часи.  

“Я рада, що Правління “Єврімаж” вирішило продовжити та зміцнити співпрацю з Українським інститутом у 2023 році. Обидві наші інституції поділяють спільну мету – забезпечити якнайширший показ європейських фільмів, і оновлений формат програми proMOTION має стати ефективним засобом забезпечення максимального представлення українських фільмів на світовій арені. У часи конфлікту ніколи не слід недооцінювати роль культури, зокрема кінокультури, у зміцненні стійкості та будуванні майбутнього”, – зазначила Сьюзен Ньюман-Боудіс, виконавча директорка Eurimages. 

У 2023 році відбудеться четверта ітерація програми системної підтримки міжнародної промоції українського кіно proMOTION, розробленої Українським інститутом.  Мета програми — розвивати компетенції та посилювати спроможність українських кінематографістів до репрезентації за кордоном та міжнародної співпраці з фаховими агенціями з промоції.  

Наступного року proMOTION зазнає змін, зокрема, планується декілька конкурсних відборів та залучення міжнародних фахівців  до процесу оцінювання кінопроєктів. Фонд “Єврімаж” забезпечить фінансову підтримку промоції кінопроєктів-переможців, а також візьме участь у роботі конкурсної комісії. 

Деталі щодо формату proMOTION 2023,обсягу фінансування на один проєкт та календар конкурсних відборів будуть повідомлені пізніше.

Програма proMOTION дає можливість українським кінематографістам долучитися до світової практики промоції фільмів, запросити міжнародних фахівців до розробки промоційних кампанії та знайти закордонних партнерів і таким чином збільшити впізнаваність кінопроєкту на міжнародному ринку.  

“Єврімаж” — фонд підтримки культури Ради Європи, провідної правозахисної організації на континенті. Заснований в 1989 році, “Єврімаж” сприяє незалежному кіновиробництву, надаючи фінансову підтримку для спільного виробництва повнометражних ігрових, анімаційних і документальних фільмів, а також для представлення артхаусних фільмів. 

Український інститут — державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України.