proMOTION 2023 — програма системної підтримки міжнародної промоції українського кіно

Програма покликана збільшити присутність українського кіно та його впізнаваність на міжнародних кіноринках

Про програму

Мета програми — розвивати компетенції та посилювати спроможність українських кінематографістів до репрезентації за кордоном та системної міжнародної співпраці, зокрема з фаховими агенціями з промоції. 

proMOTION 2023

У 2023 році Український інститут проводить конкурс у співпраці з «Єврімаж» (Eurimages), європейським фондом підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт, створеним при Раді Європи. 

Конкурс відбудеться тричі на рік з метою надання можливостей промоційної підтримки міжнародних прем’єр фільмів протягом всього фестивального року. 

 • 1-й відбір у березні 2023 року з оголошенням результатів у квітні 2023 р. і реалізацією проєктів з травня по серпень 2023 року.   
 • 2-й відбір у червні 2023 року з оголошенням результатів у серпні 2023 р. і реалізацією проєктів з вересня по грудень 2023 року.  
 • 3-й відбір у жовтні 2023 року з оголошенням результатів у грудні 2023 р. і реалізацією проєктів з січня по квітень 2024 року.  

У 2023 році «Єврімаж» забезпечить фінансування промоційних кампаній за кордоном мінімум семи кінопроєктам (сукупно за три конкурсні відбори протягом року) у розмірі до 8000 євро. Протягом одного конкурсного відбору Український інститут може обрати не більше 4-х проєктів, а також залишає за собою право не обрати жодного.  

 

Переможці першого конкурсу кінопроєктів

Документальна стрічка розповідає історію дорослішання підлітків зі Сходу України на тлі війни. Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії до Гімалайських гір й дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті.

Україна, 1996. За 5 місяців до мораторію на смертну кару. Двоє старих друзів — поліцейський і судовий психіатр — розслідують вбивство колеги, чию вдову вони обоє любили в дитинстві. Занурені в спогади про минуле, вони несвідомо створюють майбутнє, в якому доведеться жити їхнім дітям та пожинати плоди втрачених батьківських надій. 

Перший конкурс кінопроєктів

Заявки на участь приймалися з 8 по 27 березня 2023 року, 23:59 (київський час). Промоційні кампанії проєктів мають бути реалізовані у період з травня по серпень 2023. Перевага надавалась проєктам, що вже мають підтверджені фестивальні прем’єри або закордонний кінотеатральний прокат у цей період.

До складу комісії, яка розглядатиме заявки на участь у програмі proMOTION 2023, увійшли два незалежних експерти, представник фонду «Єврімаж» та дві представниці напряму кіно Українського інституту.

 • Станіслав Бітюцький
  кінокритик, режисер, керівник науково-програмного відділу Національного центру Олександра Довженка, куратор кінофестивалю «Київський тиждень критики»

 • Сюзанне Девіс
  керівниця відділу підтримки продажу фільмів (FSS) міжнародної мережі European Film Promotion

 • Серхіо Гарсіа де Леаніс
  продюсер, менеджер проєктів фонду «Єврімаж», куратор програми з промоції (Promotion Programme)

 • Наталія Мовшович
  керівниця напряму «Кіно» Українського інституту

 • Ірина Кипоренко
  програмна менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту

 • Компанія-заявник має бути зареєстрована в Україні та володіти виключними майновими правами на поданий кінопроєкт; 
 • Компанія, яка подає кінопроєкт, не повинна перебувати в стані припинення юридичної особи, не повинна мати боргів перед державою, найманими працівниками чи Українським інститутом, а також не бути ніяким чином пов’язана з Російською Федерацією чи Республікою Білорусь. 

Протягом календарного року один й той самий заявник може подати не більше трьох різних кінопроєктів на конкурси в рамках proMOTION 2023. Всі ці кінопроєкти можуть бути включені до списку фіналістів конкурсу протягом року за умови, якщо вони мають різних режисерів та різний склад творчих груп, але не більше двох в рамках одного конкурсного відбору. Кінопроєкти, що не були підтримані в першому конкурсному відборі, можуть бути подані під час інших конкурсних відборів. 

 • Ігрові, документальна та анімаційні кінопроєкти повного метру (від 70-ти хвилин) будь-якого жанру та форми 
 • На фінальних стадіях виробництва та за наявності чорного монтажу та англійських субтитрів 
 • Готові до планування фестивального/ кінотеатрального прокату у період з травня по серпень 2023