Проєкт «Український фокус» став кульмінацією міжнародної програми обмінів SWAP
В рамках фестивалю Hybrid Festival 2019 у Мадриді.
Серед шести мистецьких просторів Мадрида, які беруть участь у програмі обмінів, одразу три організації стали резиденціями для українських митців.
Проєкт здійснюється Українським інститутом разом з партнерами – іспанською культурною організацією Hybrid Madrid в рамках фестивалю Hybrid Festival 2019.
Київський простір Soshenko 33 на запрошення мадридської галереї Nadie Nunca Nada No представив свій проєкт «Демонтаж». Він сфокусований на темі змін міського ландшафту, які відбуваються в контексті актуальних економічних та політичних трансформацій в Україні. Митці й куратори виставки презентували свої дослідження очевидного та прихованого насильства у міському просторі, форм захоплення публічного простору, а також роботу з культурною та архітектурною спадщиною радянського періоду.
Учасники: Олексій Биков / Лев Шевченко, Тарас Ковач, Олексий Радинський, Максим Требухов. Кураторка: Анна Сороковая
21 вересня у рамках проєкту відбулася лекція «Культурні ініціативи Києва. Робота з радянським та пострадянським контекстом», яку провела кураторка Ана Сороковая та архітектор Олексій Биков.

Галерея Артсвіт з Дніпра на час фестивалю розташувалася у галереї Efti. Про проєкт «Кіптява» художників Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський коментар від кураторки проєкту Ксенія Малих:
«Виставка «Кіптява» розповідає історію про місто Кам'янське і ця історія могла б бути про інше українське індустріальне місто. «Кіптява» вперше була представлена в Дніпрі в галереї АртСвіт, згодом у Хмельницькому.
Презентувати цю виставку в Мадриді на Hybrid Festival 2019 – це можливість не тільки розповісти цю історію ще раз для зовсім іншої аудиторії, але й віднайти несподівані точки перетину між зовсім різними контекстами і впевнитися, що робота, яка концептуалізувалися як напрочуд локальна, в міжнародному мистецькому полі може набувати додаткового значення. Однією з таких точок перетину, яка оприявнилася під час спілкування з професійною спільнотою Мадрида, є криза ефективності соціально критичного мистецтва».

В рамках резиденції також відбулася серія публічних дискусій про сучасне мистецтво в Україні.
Галерея «COME IN» art gallery, яку в столиці Іспанії приймала галерея Le Mur Photo Gallery представила проєкт Ігоря Чекачкова NA4OMP. Харківський фотограф у своїх роботах намагається дослідити, де проходять межі приватного і публічного просторів і хто саме їх детермінує. Розпочавши свою роботу фотокореспондентом, Чекачков висвітлював широке коло культурних, масових та політичних заходів. У той же час у своїй художній практиці Ігор працював у жанрі ню, досліджуючи тіло та людську присутність. Тепер він зосереджується на тілі як мішені для політичного, досліджуючи межі між громадським та інтимним простором.
Left
Right
Фото: Come in Gallery
Фото: Анна Сороковая