Сольний концерт Антонія Баришевського у Відні
2 жовтня 2019 року у Центрі Арнольда Шенберґа (м.Відень) відбувся сольний концерт українського піаніста Антонія Баришевського
2 жовтня 2019 року український піаніст-віртуоз Антоній Баришевський зіграв свій перший сольний концерт для публіки Відня в рамках програми двостороннього Року культури Україна-Австрія 2019.
Переможець численних міжнародних конкурсів Антоній Баришевський, який у 16 років став лауреатом Всеукраїнської програми «Людина Року», зіграв твори відомих європейських композиторів Арнольда Шенберґа та Роберта Шумана. Баришевський також представив творчий доробок українських композиторів-авангардистів – Віталія Годзяцького, Святослава Луньова та Валентина Сильвестрова. Подія відбулася у Центрі Арнольда Шенберґа.

Програма концерту «Двосторонні зв'язки» складалася з творів чотирьох поколінь композиторів – Арнольда Шенберга, Роберта Шумана, Віталія Годзяцького, Валентина Сильвестрова та Святослава Луньова.

Хоча за стилем та історичним контекстом їх музика є дуже різною, – об'єднує їх певний композиторський прийом, який музиканти використали у своїх творах. Він полягає у зашифровуванні у нотному тексті слів чи імен, в результаті чого, такий спосіб став досить вживаним у працях композиторів різних шкіл у ХХ столітті і продовжує застосовуватися досі.

Завдяки такій підбірці композиторів, фортепіанний речиталь Антонія Баришевського «Двосторонні зв'язки» підкреслив взаємовпливи і взаємозв'язки в європейській музичній традиції.

Центр Арнольда Шенберґа – культурна інституція Відня, яка зберігає творчу спадщину австрійського композитора, художника і теоретика музики, якого називають засновником нової музичної мови ХХ століття.
Left
Right
Фото: Гергхард Флекатч
Фото: Гергхард Флекатч
Фото: Гергхард Флекатч
Фото: Гергхард Флекатч
Фото: Гергхард Флекатч