Старт програми міжнародного представлення українських музикантів EXTRA SOUND
EXTRA SOUND — довгострокова програма представлення українських музикантів та гуртів на міжнародних фестивалях, розроблена Українським інститутом. У 2020 році Український інститут оголосить чотири відкриті конкурси на участь у міжнародних шоукейсах. Програма стартує прийомом заявок на міжнародний фестиваль The Great Escape (Великобританія) 15 січня 2020 року.
Міжнародний фестиваль The Great Escape 2020 — партнер програми EXTRA SOUND — з часу свого заснування у 2006 році затвердився як провідна міжнародна подія для підтримки нової мейнстрімової музики в Європі. Цього року фестиваль стартує 13 травня та триватиме 4 дні в місті Брайтон, Великобританія. The Times називає The Great Escape «найкращим місцем у Європі для відкриття нових гуртів», а коментатори BBC Radio 6 Music порівнюють фестиваль з «Каннами у світі музики». Щороку майже півтисячі музикантів презентують свою музику на більш ніж 30-ти фестивальних майданчиках аудиторії в майже 16000 слухачів, яка складається переважно з впливових агентів індустрії.

Цього року українські музиканти будуть вперше представлені на The Great Escape. Команда фестивалю проведе відбір виконавців, які будуть представляти Україну, відповідно до формату, контексту та пріоритетних напрямків The Great Escape.

«Після участі у одному з провідних шоукейс-фестивалів Австрії Waves Vienna 2019, куди Український інститут організував поїздку для українських виконавців, ми чітко усвідомили, що підтримка наших молодих музикантів у таких форматах — це в першу чергу представлення сучасної актуальної України, але також і дієва інтеграція у міжнародний музичний простір. — коментує керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф'єва. — Участь у фестивалі такого масштабу, як The Great Escape — це лотерейний квиток для музиканта, — і приємна новина полягає у тому, що за будь-яких обставин він переможний».

На момент подачі заявки, кандидати повинні бути старшими 18 років, мати українське громадянство та постійно проживати на території України. Подробиці про програму та перший відкритий конкурс за посиланням.

Програма представлення українських музикантів та гуртів на міжнародних фестивалях EXTRA SOUND — є одним із наскрізних форматів мобільності Українського інституту для сектору музики. У сфері візуального мистецтва Український інститут здійснює таку діяльність через програму міжнародних резиденцій ЕКСТЕР.