Українські ілюстраторки на книжковому ярмарку у Франкфурті
П'ять українських ілюстраторок представили свої роботи в онлайн-програмі Франкфуртського книжкового ярмарку в межах програми Illuminate
П'ять українських ілюстраторок представили свої роботи в онлайн-програмі Франкфуртського книжкового ярмарку в межах Illuminate — програми напряму «Література» Українського інституту.

Під час програми ілюстраторки познайомилися з представниками закордонних видавництв та інституцій, які співпрацюють з ілюстраторами книжок, презентувати свої портфоліо, обмінятися професійним досвідом із ілюстраторами з інших країн. Також взяти участь у низці майстер-класів та фахових дискусій на теми сторітеллінгу, ліцензування для видавців, авторських прав, дитячого контенту, нової ролі книги у 21 столітті та інші.


Учасницями цьогорічної програми стали Оксана Драчковська, Катерина Дідик, Романа Рубан, Поліна Дорошенко та Тетяна Загачевська-Цюпка.

«Спілкуючись із видавцями, ілюстраторами та авторами під час виставки я зрозуміла, що просто вміти гарно малювати замало. Ілюстратор має пропонувати нові ідеї, роздуми, відкриття, особливо в часи, коли світ стрімко змінюється. Книжкова індустрія пропонує багато можливостей, без чіткої концепції власного напрямку легко загубитися. Зараз час робити революцію у власній голові», — про враження від участі розповіла учасниця програми, ілюстраторка Оксана Драчковська.

Назва програми походить від латинського слова illumino — освітлюю, прикрашаю, і нагадує про оздоблення рукописних книжок ілюстрованими композиціями, так званих illuminated manuscripts.