Український інститут розпочинає третій набір на програму міжнародних резиденцій ЕКСТЕР

ЕКСТЕР — довгострокова програма міжнародних резиденцій у сфері сучасного мистецтва, розроблена Українським інститутом. Програма сприяє обміну та співпраці між фахівцями, а також посилює присутність України у міжнародній мистецькій спільноті.

У 2020-му Український інститут продовжує співпрацю з низкою партнерських резиденцій, а також започатковує нові можливості для митців, кураторів, критиків і дослідників мистецтва з України у провідних мистецьких інституціях Європи.

Цьогоріч відбудеться один конкурс програми ЕКСТЕР. Українські учасники зможуть взяти участь у короткострокових резиденціях у 13 партнерських інституціях у Франції, Німеччині, Польщі, Австрії, США, Великій Британії, Литві, Італії та Чехії. Тривалість програм складатиме від 10 до 60 днів. Як і минулого року, резиденти програми ЕКСТЕР отримають простір та можливості для роботи, інституційну підтримку в налагодженні контактів із місцевою арт-спільнотою. З кожним резидентом/резиденткою буде дизайнуватися індивідуальна програма.

«За минулий рік ми зрозуміли, за що любимо програму ЕКСТЕР, а що можна у ній покращити. Програма надалі лишатиметься досить гнучкою, і ми намагатимемося створювати для резиденток і резидентів умови, що відповідають їхнім професійним потребам та сприяють обміну ідеями й практиками із закордонними колегами. Де це можливо, ми збільшили тривалість програм, оптимізували бюрократичну складову, виділяємо більше часу на комунікацію з резидентами. Як і Український інститут, програма еволюціонує і нарощує потужності. Серед української мистецької спільноти є вже чимала група людей, які творять бренд програми ЕКСТЕР»,

У 2019 році 21 учасник став резидентом/резиденткою ЕКСТЕР у 10 країнах, серед яких, Чехія, Литва, Польща, США, Франція, Німеччина, Іспанія, Велика Британія, Австрія, Італія.

Податися на програму можна до 5 квітня 2020 року. Перелік резиденцій та подробиці за посиланням.

Програма носить ім’я української мисткині Олександри Екстер (1882–1949) — знакової представниці світового авангарду, яка більшу частину життя мешкала в Києві.