Співпраця з ООН Жінки
Вручення щорічної премії Women in Arts
Дата
16 березня
Сектор
Напрям діяльності
Іміджеві проєкти
Мультидисциплінарний проєкт
Місце
Київ, Україна
З 2014 року, коли розпочався рух HeForShe, до нього приєдналось багато урядових та державних організацій з усього світу. У 2019 році одним з перших в Україні до руху та його цінностей приєднався Український інститут. Для ООН Жінки Україна честь та привілей працювати з Українським інститутом, який демонструє не лише бачення та глибоке розуміння важливості гендерної рівності заради прогресу країни, але також усвідомлює, що заради цього потрібно прикладати зусилля. Ми пишаємось започаткуванням спільної премії Women in Arts, яка, на наше переконання, започаткувала нову традицію незалежної престижної нагороди в Україні

Домініка Стояноска, Голова офісу ООН Жінки в Україні –
Український інститут у партнерстві з представництвом ООН Жінки в Україні заснував щорічну премію Women in Arts, яку вручають жінкам за актуальні досягнення у мистецтві. Мета відзнаки – подолання ґендерних стереотипів, сприяння професійному розвитку жінок в українській культурі та їхній видимості в міжнародному фаховому середовищі.

Переможницями премії у 2019 році стали мисткиня Влада Ралко (номінація «Візуальне мистецтво»), письменниця Катерина Калитко (номінація «Література»), співачка та музикантка Ніна Гаренецька (номінація «Музика»), культурна менеджерка Олеся Островська-Люта (номінація «Арт-менеджмент) та акторка Ірма Вітовська-Ванца (номінація «Театр і кіно»).