Велосипедом Україною — перша віртуальна велопрогулянка Ukrainian Bike Ride 360°
Український інститут разом із креативною компанією MOON Studio запрошують у віртуальний велосипедний тур вулицями Львова, Києва та Харкова. Веломандрівку вперше презентували у Відні під час проєкту «Українська ніч — електронна музика та сучасне мистецтво» в рамках програми двостороннього Року культури Австрія-Україна 2019.
«Українська ніч» — це одноденний фестиваль, покликаний розповісти про сучасну Україну, що відбувся просто неба в центрі австрійської столиці у жовтні 2019 року. Окрім музичної програми та 3D-інсталяції на фасаді Музею Леопольда, Український інститут організував також спеціальну байк-станцію, щоб познайомити відвідувачів заходу з Україною через віртуальну реальність. Одягнувши VR-окуляри, австрійці та гості міста могли «проїхатися» містами України у форматі 360° та побачити найкрасивіші місця нашої країни. Тепер така подорож доступна кожному власнику смартфона та VR-окулярів.

«Ми постійно шукаємо нові шляхи та засоби, як розповідати про сучасну Україну закордонним аудиторіям, і тішимося, що технології нам сприяють у цьому. Віртуальна реальність відкриває суттєвий аспект сторітеллінгу і забезпечує користувачеві імерсивний підхід, тобто повне занурення у дійсність. Досвід такого інтерактиву дуже цінний, адже він задіює найбільшу кількість органів чуття і залишається у пам'яті довше, — пояснює креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська. — Тож не дивно, що ця VR-інсталяція користувалася шаленим попитом і до неї постійно стояла черга».

Над проєктом Ukrainian Bike Ride 360° для Українського інституту понад два місяці працювала креативна компанія MOON Studio.


«В Україні такий формат зйомок застосували вперше», — розповідає Дмитро Андрєєв, засновник MOON Studio. Він пояснює, що спеціально для фільмування команда спроєктувала шолом із кріпленнями для дев'яти камер, які розташовувалися по периметру. Самі ж кріплення команда друкувала на 3D-принтері:

«Кріплення створювалися методом проб, помилок, доопрацювань і знову проб. Враховуючи той факт, що у нас відео у форматі 360 градусів, нам треба було зберегти рівномірне положення камер, щоб стики між зображеннями сходилися. Найскладніше було знімати у Львові, адже на центральних вулицях там переважно бруківка. Тому відео довелося додатково стабілізувати на постпродакшні, щоб зменшити трясіння під час перегляду».

Крутіть педалі Ukrainian Bike Ride 360° на нашому Youtube-каналі.