Visualise — програма підтримки виставкових проєктів за кордоном
Visualise
Довгострокова програма Українського інституту з підтримки виставкових проєктів за кордоном.

Програма надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.
Про програму
Visualise — довгострокова програма Українського інституту з підтримки виставкових проєктів за кордоном. Програма надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.

Виставки мистецтва є важливими майданчиками для дискусії на актуальні теми та колаборації митців, кураторів та інших фахівців артсектору з різних країн. Це потужний елемент культурної дипломатії.

Міжнародні виставкові проєкти потребують багаторічного планування та послідовної інституційної залученості. Програма Visualise пропонує комплексну підтримку, яка передбачає не лише дофінансування, але і долучення команди Українського інституту до програмування та комунікаційної стратегії обраних проєктів.
Прийом заявок 2020
У 2020 році Український інститут оголошує перший прийом проєктних пропозицій.
На реалізацію обраного проєкту (проєктів) заплановано до 1 млн гривень.

Більше
Подати проєктні пропозиції можуть:

→ юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в Україні, що мають підтверджений досвід реалізації проєктів, аналогічних до поданого;

→ партнерські організації за кордоном з наявною інституційною спроможністю і досвідом реалізації проєктів, аналогічних до поданого.


ПРОЄКТНІ ПРОПОЗИЦІЇ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ ТАКИМ КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ВИМОГАМ:

→ Проєкт передбачає можливість залучення Українського інституту до формування концепції виставки та планування супутніх до неї заходів, у тому числі відбору учасників проєкту.

→ Відповідно до цього проєкт передбачає публічне позиціонування Українського інституту як співорганізатора чи партнера виставки.

→ Проєкт реалізується у співпраці з іноземною профільною інституцією або організацією (музей, галерея, ярмарок, фестиваль тощо у країні реалізації проєкту), що має інституційну спроможність і досвід реалізації аналогічних проєктів.

→ Проєкт реалізується у країні, що входить до переліку пріоритетних для Українського інституту станом на 2020 рік: Австрія, Велика Британія, Італія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Угорщина, Франція та Чехія. Як виняток можуть розглядатися проєкти в інших країнах Європи та Північної Америки, проте перевагу матимуть виставки у вищенаведених країнах.

→ Концепція виставки відповідає стратегії, принципам та цінностям Українського інституту та не порушує чинне законодавство України.

→ Проєкт представляє сучасну українську культуру та/або працює з актуальною і фаховою інтерпретацією культурного надбання.

→ Проєкт спрямований на розвиток міжнародної співпраці, обмінів і діалогу, а не лише на одностороннє представлення України за кордоном.

→ Проєкт має актуальний формат та тему; відповідає світовим трендам, очікуванням закордонних партнерів, запитам цільової аудиторії і локальному контексту країни проведення.

→ Проєкт заохочує до діалогу і дискусії стосовно викликів минулого, теперішнього та майбутнього та/або пов'язаний з важливими й актуальними явищами не тільки української культури, але і глобального порядку денного.

→ Початок реалізації проєкту заплановано не раніше квітня 2021 року.

→ Для проектів, запланованих на 2021 рік, термін реалізації — 1 грудня 2021.
Як податися
Щоб подати проєктну пропозицію до розгляду, необхідно не пізніше 2 серпня 2020 року, 23:59 за київським часом заповнити електронну форму за посиланням.

До форми необхідно долучити такі документи:

→ підтвердження наявності міжнародного партнерства (офіційний лист від іноземного партнера про намір співпраці або підписаний договір із зазначенням деталей подальшої співпраці);

→ за наявності документи, які підтверджують бронювання оренди місця проведення виставки; тематико-експозиційний план виставки; ліцензійні договори на наявність виключних (невиключних) прав на об'єкти інтелектуальної власності, які планується використати в процесі реалізації проєкту; свідоцтва на реєстрацію знаків для товарів і послуг тощо

Розгляд пропозицій здійснює Український інститут.
Всі заявники отримають лист-підтвердження та за потреби запит на додаткові документи або уточнюючу інформацію. Надалі команда Українського інституту контактуватиме лише з представниками проєктів, які пройдуть первинний відбір. Проєкти-фіналісти допрацьовуватимуться спільно з Українським інститутом і будуть додані до плану заходів установи на наступний рік. Український інститут залишає за собою право не обрати жодний проєкт.

Оголошення проєктів, що отримають підтримку в рамках програми Visualise, відбудеться у листопаді-грудні 2020 року.