Українська програма на кіноринку Каннського кінофестивалю 

На Кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю Україна буде представлена низкою заходів, організованих Українським інститутом у співпраці та за підтримки партнерів.  

Так, Український інститут вчетверте став презентаційним партнеромпрофесійної програми Producers Network і представить українську делегацію з п’яти українських продюсерок-початківець:   

  • Дарія Захарова (Tabor)   
  • Олександра Костіна (Bosonfilm)  
  • Регіна Марʼяновська-Девідзон (Real Pictures)  
  • Олена Моренцова-Шулик (Ganzafilm Production)  
  • Вероніка Степанчук (Balcony 48)  

Обрані учасниці отримають можливість брати участь у всіх подіях в рамках програми Producers Network, зокрема, в ранкових круглих столах з міжнародними кіноекспертами (Breakfast meetings), а також будуть представлені фаховій спільноті у всіх комунікаційних матеріалах кіноринку в рамках фокусу Producers under the Spotlight. 

У межах документальної секції кіноринку Cannes Docs буде презентовано добірку ARTE – Generation Ukraine – 12 документальних фільмів про вплив та наслідки російського вторгнення, знятих українськими режисерами та вироблених спільно з франко-німецькою платформою ARTE. Це перше публічне представлення колекції у Франції.  

У рамках Cannes Docs пройдуть покази фільмів «День як день» Романа Блажана, «Мирні люди» Оксани Карпович та «Трішки чужа» Світлани Ліщинської. І також покази відібраних сцен з інших фільмів колекції. Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством закордонних та європейських справ Франції, Ґете-Інститутом,Українським інститутом та європейськими партнерами.

Окрім цього, під час Кіноринку запланована дискусійна панель про дистрибуцію на український ринок «Україна в фокусі: Розвиток міжнародного співробітництва», яку організовує Український інститут разом з Артхаус Трафік за підтримки Британського інституту кіно. У заході візьмуть участь представники українських дистрибуторських компаній Green Light, Артхаус Трафік, кінотеатрів «Планета Кіно» та Multiplex, а також сейлз-агенти з Великої Британії та представники дистрибуторських компаній країн Балтії. 

Цьогоріч кіноринок Каннського кінофестивалю відбудеться 14-22 травня.