Г’ю Бонневіль взяв участь у проєкті “Листівки з України”

Харків – одне із найбільших міст України, майже кожна будівля в його історичному центрі є пам’яткою архітектури. Голосом міста у проєкті “Листівки з України” став Г’ю Бонневіль.   

Гʼю Бонневіль, відомий британський актор, взяв участь у міжнародному проєкті Українського Інституту «Postcards from Ukraine» та озвучив історію зруйнованого міста. Так про Харків та його знищену російською армією архітектуру дізнається весь світ.

Гʼю Бонневіль відомий завдяки ролі Роберта Кроулі в серіалі «Абатство Даунтон», а також участі у фільмах про ведмедика Паддінгтона. Акторська гра в «Абатстві Даунтон» принесла йому номінацію на “Золотий глобус”, дві поспіль номінації на премію «Еммі», а також три нагороди Гільдії кіноакторів. З початку повномасштабної війни актор активно підтримує Україну у соціальних мережах, зверненнях та зборах грошей для гуманітарної та мілітарної допомоги. 

«Історичний центр і вирви від снарядів на Майдані Свободи стали жахливим нагадуванням того, чого вартує свобода у ХХІ столітті. Проте можна знищити майдани, але не свободу», – промовляє у відео Гʼю Бонневіль.

З початку повномасштабного вторгнення російська армія зруйнувала понад 450 унікальних культурних та історичних обʼєктів. Український Інститут за підтримки USAID запустив міжнародну кампанію «Листівки з України» / «Postcards from Ukraine», яка розповідає про зруйновані памʼятки України. В рамках проєкту створено єдину базу із 100 пам’ятків, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожної памʼятки українською та англійською мовами. 

«Нам потрібно більше розповідати про причини та форму цієї війни, щоб іноземці розуміли масштаби та наслідки, які вона матиме не лише для української культури, а й для європейської та світової загалом. Важливо знаходити однодумців, серед зірок та інфлюенсерів в інших країнах, які своїми голосами зможуть донести правду про жахи цієї війни до більшої кількості людей у світі» , – Ксенія Калина, керівниця комунікацій Українського інституту

Невдовзі Український Інститут презентує ще 7 відео, в яких взяли участь гурти українські та світові зірки. Сьогодні, як ніколи, ми потребуємо солідарності та підтримки з боку міжнародної спільноти.

Команда проєкту закликає розказувати світові про знищення української культури, незалежно від місця розташування розповсюджувати листівки в соціальних мережах та надсилати їх своїм іноземним друзям, щоб світ дізнався правду, про те, як Росія знищує культурну спадщину України. Використовуйте хештег #PostcardsFromUkraine