Українська шоу-кейс програма

«Pavillons du Futur» в рамках Avignon La Manufacture off-festival

Фестиваль «Аvignon La Manufacture off-festival» – ключова подія для сучасного перформативного мистецтва, яка об’єднує сотні професіоналів з усього світу. Цього року особливе місце приділено українському мистецтву та його творцям – створено український павільйон «Pavillons du Futur».

Мета проєкту

увиразнення голосу України в професійному театральному середовищі Франції, презентація актуальних проєктів з України. І крім цього, налагодження професійного діалогу та співпраці між українським та французькими митцями.

Про проєкт

Українська шоу-кейс програма запланована на період 9-16 липня. У фокусі опиняться теми війни, соціальної взаємодії, цінностей європейського гуманізму та можливих сценаріїв існування світу в майбутньому. Митці та мисткині уявлятимуть майбутнє, спираючись на українське теперішнє і минуле.

Оскільки війна Росії проти України є не лише територіальною та економічною, а й культурною – надзвичайно важливо говорити про українську культуру саме сьогодні. Відверте знищення культурної спадщини, яке чинять російські солдати, підтверджує, що імперіалізм діє через стирання національної ідентичності.

У представленні української програми буде використано змішані формати, що поєднуватимуть відеопокази, дискусії у форматі Zoom-конференцій з оффлайн-виступами та фотовиставками. Так ті, хто не можуть покинути Україну, матимуть змогу доєднатися до подій.

9/07

14:00 Відкриття виставки фотографії Поліни Полікарпової

14:00 Презентація документально-театрального проекту «МИ». Розмова з авторами проекту Сашком Брамою, Марією Ясінською, Людмилою Баталовою

15:00 Пітчинг українських театральних проектів

10/07

14:00 Представлення танцювального фільму WODURUDU режисер Анатолій Сачівко Представлення відео-перформансу Rad Room стовреного командою Totem Dance Group

15.30 Онлайн дискусія: сучасний танець в Україні

11/07

14.00 Представлення відео-вистави H-Effect (режисерка Роза Саркісян)

15:30 Онлайн дискусія: Український театр у контексті постколоніалізму.

12/07

14:00 Представлення проекту Chornobyldorf від музично-перформативного об’єднання Opera Aperta

15:30 Розмова з композитором Іллею Разумейко

13/07

16:45 Представлення вистави «Imperium delenda est» (режисер Дмитро Захоженко) Teatr Lesi

14/07

14.00 Зустріч з кураторською групою фестивалю

15.00 Teatr Lesi. Artist talk

15/07

14:00 Крим, 5 ранку, сценічне читання

15:00 Розмова про активізм в українському театрі

16/07

14:00 Маріуполь лайф [між форпостом та стартапом]. Лекція щодо досвіду співпраці з м. Маріуполь. Спікер: Андрій Палатний

15:30 Представлення вистави «людина?…» by mariia&magdalyna+ krkrk

Куратори програми:

  • Фредерік Поті
  • Вероніка Склярова
  • Анастасія Гайшенець
  • Паскаль Кесьєр

Партнери проєкту

Український павільйон та шоу-кейс програму «Pavillons du Futur» було ініційовано проєктом «Avignon La Manufacture off-festival» у партнерстві з Українським інститутом. Реалізовано за підтримки Французького інституту та ONDA (Французьке бюро з поширення сучасного виконавського мистецтва).