Онлайн курс «Крим: історія та люди»
Ознайомчий англомовний онлайн-курс про минуле і сьогодення Криму і кримських татар – корінний народ України.
Мета курсу
розповісти про кримськотатарську державу, що існувала понад три століття – Кримський ханат, про унікальну культуру кримських татар та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину.
Історія та культура кримських татар є невід’ємною частиною не лише історії України, але й глобальної, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.
Про курс
Курс безкоштовний та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.
У курсі ви дізнаєтеся про:
- стародавню історію півострову
- Кримський ханат
- колоніальну політику Російської імперії щодо Криму
- долю Криму й кримських татар у радянський період
- Крим як Автономну Республіку у складі незалежної України
- тимчасову окупацію Криму Росією
- культуру та побут кримських татар
- та чому важливо вивчати історію Криму та кримських татар
Відео про курс
У розробці лекцій брали участь:
Олена Соболєва
кандидатка історичних наук, етнологиня, антропологиня, старша наукова співробітниця Науково-дослідницького інституту українознавства (Київ), керівниця Центру прикладної антропології, авторка книги «Кримськотатарська кухня».
Мартин-Олександр Кислий
кандидат історичних наук, історик кримських татар, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія». Автор дисертації на тему «Повернення кримських татар на батьківщину в 1956-1989 рр.».
Максим Свєженцев
історик Криму, отримав ступінь доктора філософії у галузі історії Університету Західного Онтаріо з дисертацією «Фантомний біль: колоніалізм російських поселенців у пострадянському Криму (1990-1997)».
Алім Алієв
заступник генерального директора Українського інституту, журналіст, правозахисник, куратор культурно-освітніх проєктів. Член ПЕН-Україна, співзасновник Криму SOS. Доповідач адвокаційних місій до міжнародних організацій, політичних інституцій ЄС та США щодо ситуації в Криму.
Хакан Киримли
професор кафедри міжнародних відносин Білкентського університету (Анкара), член правління Генерального центру культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини, автор книги «Національний рух і національна ідентичність кримських татар (1905-1916)» (1996).
Олександра Гайдай
кандидатка історичних наук, керівниця напряму «Академічні програми» Українського інституту, фахівчиня із студій пам’яті, випускниця Національного університету Києво-Могилянської академії та Гарвардського Українського Літнього інституту. Авторка книги «Кам’яний гість: Ленін у Центральній Україні» (2016).
Оповідачі:
Катерина Поправка
професійна перекладачка, ведуча
Олесь Гарджук
телеведучий
Онлайн-курс «Крим: історія та люди» розроблено Українським інститутом та студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».