Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Ознайомчий англомовний онлайн-курс про минуле і сьогодення Криму і кримських татар – корінний народ України. 

Мета курсу

розповісти про кримськотатарську державу, що існувала понад три століття – Кримський ханат, про унікальну культуру кримських татар та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину. 

Історія та культура кримських татар є невід’ємною частиною не лише історії України, але й глобальної, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.

Про курс

Курс безкоштовний та складається з 12 відеолекцій. Для проходження курсу необхідно зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.

У курсі ви дізнаєтеся про:

  • стародавню історію півострову
  • Кримський ханат 
  • колоніальну політику  Російської імперії щодо Криму
  • долю Криму й кримських татар у радянський період 
  • Крим як Автономну Республіку  у складі незалежної України
  • тимчасову окупацію Криму Росією 
  • культуру та побут кримських татар
  • та чому важливо вивчати історію Криму та кримських татар

Відео про курс

У розробці лекцій брали участь:

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Олена Соболєва

кандидатка історичних наук, етнологиня, антропологиня, старша наукова співробітниця Науково-дослідницького інституту українознавства (Київ), керівниця Центру прикладної антропології, авторка книги «Кримськотатарська кухня».

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Мартин-Олександр Кислий

кандидат історичних наук, історик кримських татар, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія». Автор дисертації на тему «Повернення кримських татар на батьківщину в 1956-1989 рр.».

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Максим Свєженцев

історик Криму, отримав ступінь доктора філософії у галузі історії Університету Західного Онтаріо з дисертацією «Фантомний біль: колоніалізм російських поселенців у пострадянському Криму (1990-1997)».

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Алім Алієв

заступник генерального директора Українського інституту, журналіст, правозахисник, куратор культурно-освітніх проєктів. Член ПЕН-Україна, співзасновник Криму SOS. Доповідач адвокаційних місій до міжнародних організацій, політичних інституцій ЄС та США щодо ситуації в Криму.

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Хакан Киримли

професор кафедри міжнародних відносин Білкентського університету (Анкара), член правління Генерального центру культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини, автор книги «Національний рух і національна ідентичність кримських татар (1905-1916)» (1996).

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Олександра Гайдай

кандидатка історичних наук, керівниця напряму «Академічні програми» Українського інституту, фахівчиня із студій пам’яті, випускниця Національного університету Києво-Могилянської академії та Гарвардського Українського Літнього інституту. Авторка книги «Кам’яний гість: Ленін у Центральній Україні» (2016).

Оповідачі:

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Катерина Поправка

професійна перекладачка, ведуча

Онлайн курс «Крим: історія та люди»

Олесь Гарджук

телеведучий

Онлайн-курс «Крим: історія та люди» розроблено Українським інститутом та студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Розробники

Перший англомовний онлайн-курс про Україну