THE WALL

Українські та міжнародні художники створять мурали у п’яти містах: Відні, Берліні, Марселі, Брюсселі та Найробі, щоб показати єдність та протистояння країні агресору.

Про проєкт

The Wall – символ опору, стабільності та захисту, яка відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами. Україна має справу із зовнішнім демоном. Але метафора дозволяє почати діалог про ставлення світу до України як «ми і вони». Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою.

Для створення муралів організатори запросили відомих українських та міжнародних художників, щоб спільною мовою говорити про свободу, демократію та єдність. Ця символічна співтворчість має на меті висвітлити альянс і взаємну вигоду українсько-європейської співпраці на всіх рівнях: між окремими людьми, громадами, підприємствами та країнами.

Мета проєкту

Проєкт має на меті показати, що Україна є частиною спільноти Європейського Союзу. Україна та ЄС мають багато спільного, однакові цінності, цілі та права. Щоб підкреслити їх схожість, зберігаючи індивідуальність кожної сторони, Port. залучив 10 відомих українських та європейських вуличних художників, які разом створюють арт проєкти, щоб показати, що ідея взаємодії та синергії існує не лише в теорії, але й втілена в цьому проекті, де йдеться про співтворчість, союз та взаємовигоду і в більших масштабах – у співпраці між країнами.

Ініціатори

За підтримки

«Мурали – наша відповідь на російську варварську агресію на культурному фронті в цивільній війні, яку розв’язав Путін. Політика знищення та ліквідації української ідентичності є одним із ключових елементів Росії у війні проти України. На наших тимчасово окупованих територіях російські загарбники закривають українські школи та нав’язують свою мову та історію. Так само, як це робили століттями щодо кримських татар, культурну спадщину, історію та традиції яких просто заперечували. Якщо й де загарбники фізично не можуть закинути комір, вони просто вдаються до терору. Так, з 24 лютого російські окупанти знищили 87 релігійних об’єктів, 13 музеїв, 38 історичних будівель, 38 споруд культурного призначення, 18 пам’яток, 10 бібліотек, 2660 навчальних закладів. Список поповнюється щодня. Сьогодні Україна бореться не лише за право на існування, а й відстоює своє право бути членом сім’ї Європи»,

Мурал у Відні

Перший із 5 муралів було відкрито у центрі Відня 2 листопада. 

Адреса: Pfeilgasse, 1, 10801 Wien, Austria.

Український художник Микита Кравцов у співпраці з французьким художником коміксів і режисером Венсаном Паронно створили мурал про Україну.
Художники переосмислили портрети відомого австрійського художника Густава Клімта і додали українську та європейську символіку, щоб відобразити спільне минуле.
 
У відкритті взяли участь художники, які працювали над створенням муралу, Катя Тейлор, кураторка проекту та Вадим Ковалевський, радник-посланник від посольства України в Австрії
 

Фото: Valerie Maltseva, Nikita X Calle Libre

THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL

Мурал у Берліні

Другий мурал під назвою “Flower of Democracy” Port. Український Інститут сумісно із німецьким проектом Hotel Continental – Art Space in Exile відкрили у Берліні, 6 листопада.

Адреса: Hotel Continental – Art Space in Exile, Elsenstraße 87

Український художник Андрій Кальков та німецький стріт-артіст  DXTR the Weird (Dennis Schuster) сфокусувались на абстрактному соняшнику, який представляє фундаментальні права Європи та права демократії загалом.

«Мені хотілося створити щось позитивне та прекрасне, тому я вирішив використати квітку як головний акцент у роботі. Соняшник як символ краси життя взагалі. Водночас квітка є чимось цінним і крихким, що потребує захисту», – коментує Dennis.

Фото: dpa – Christoph Soeder

THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL

Мурал у Марселі

Третій мурал під назвою “Unfolding Windows” відкрили 22 листопада.

Адреса: 7 Rue du Petit Puits, 13002 Marseille, France

Основна концепція муралу — про майбутнє та цінності: єдність, мир і свободу. Ілюстрації для мурала створили за принципом дизайну «Єдність». Цей прийом об’єднує всі елементи в межах твору, подібно до союзу між Україною та рештою світу.

Автори арт-об’єкту — український художник Данило Ковач у співпраці з бразильською художницею Джулією Мота Альбукерке.

THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL

Мурал у Брюсселі

Мурал-символ під назвою “Grow in Freedom” урочисто відкрили вранці 24 лютого 2023 року – до річниці повномасштабної війни росії в Україні.

Адреса: Rue Haute 290, 1000 Брюссель

Мурал створили відомі українські стріт-арт художниці Sestry Feldman в колаборації з бельгійською ілюстраторкою Терезою Здралевич. Відкриття муралу саме на стіні Госпіталю СHU Saint-Pierre – ще один прояв підтримки госпіталем України – адже з травня 2022 року фонд госпіталю активно допомагає українським лікарням матеріальним забезпеченням.

У відкритті взяли участь:

  • Філліпп Лерой, СЕО госпіталю CHU CHU Saint-Pierre
  • Всеволод Ченцов, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Нідерландах, Представник України в Організації із заборони хімічної зброї
  • Художниці Тереза Здралевич, Мішель і Ніколь Фельдман

Модерувала захід кураторка проєкту – Катя Тейлор.

Мер Брюсселя Філіпп Клозе вже відвідав мурал Grow in Freedom в процесі роботи над ним, та поспілкувався з художницями Sestry Feldman.

Фото: Valeriia Scherbina

THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL
THE WALL

Мурал у Найробі

Українсько-кенійський арт-об’єкт «Зерна культури» створили художники з Кенії Moha та Eliamin Ink разом із українськими художниками Аліною Коник, Андрієм Ковтуном та Нікітою Кравцовим.

У відкритті арт-обʼєкту 16 березня взяв участь електронний дует TVORCHI, який цього року представить Україну на Eurovision Song Contest.

Адреса: Phoenix House, L.R. НІ. 209/907, Найробі

Проєкт здійснюється за підтримки Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Embassy of Ukraine in the Republic of Kenya /Посольство України в Кенії, муніципалітету міста Найробі, та German Cultural Centre (Goethe Institut) в Найробі.

THE WALL
THE WALL
THE WALL