Можливості для українських кінематографістів на Каннському кіноринку
Про проєкт
На Кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю Україна була представлена низкою заходів, організованих Українським інститутом у співпраці та за підтримки партнерів.
Зокрема, україньскі продюсери візьмуть участь у програмі Producers Network в рамках регулярної співпраці з Каннським кіноринком.
Producers Network 2024
Так, Український інститут вчетверте став презентаційним партнером професійної програми Producers Network і представив українську делегацію з п’яти українських продюсерок-початківець. За результатами відкритого відбору до участі було обрано:
- Дарія Захарова (Tabor)
- Олександра Костіна (Bosonfilm)
- Регіна Марʼяновська-Девідзон (Real Pictures)
- Олена Моренцова-Шулик (Ganzafilm Production)
- Вероніка Степанчук (Balcony 48)
Обрані учасниці отримали можливість брати участь у всіх подіях програми Producers Network, зокрема, в ранкових круглих столах з міжнародними кіноекспертами (Breakfast meetings), а також продюсерки були представлені фаховій спільноті у всіх комунікаційних матеріалах кіноринку в рамках фокусу Producers under the Spotlight.
Умови відбору 2024 (Завершено)
Заявки приймаються до 7 квітня, 23:59 за київським часом на пошту [email protected]
- українське громадянство та продакшн-компанія, зареєстрована в Україні;
- мінімальний вік 18 років;
- вільне володіння англійською мовою;
- готовність до публічної комунікації;
- бездоганна ділова репутація;
- підтверджений професійний досвід: до участі в конкурсі допускаються продюсери, які в якості головного продюсера спродюсували хоча б 2 короткометражні стрічки або 1 повнометражну (не більше 2-х), що були офіційно відібрані на міжнародні кінофестивалі або випущені в прокат/на стрімінгових платформах;
- наявність проєктів в роботі: до участі в конкурсі допускаються продюсери, що мають від 2-х проєктів (мінімум 1 повнометражний ігровий) у роботі з потенціалом до копродукції.
- діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.
Cannes Docs
У межах документальної секції кіноринку Cannes Docs було презентовано добірку ARTE – Generation Ukraine – 12 документальних фільмів про вплив та наслідки російського вторгнення, знятих українськими режисерами та вироблених спільно з франко-німецькою платформою ARTE. Це перше публічне представлення колекції у Франції.
У рамках Cannes Docs пройшли покази фільмів «День як день» Романа Блажана, «Мирні люди» Оксани Карпович та «Трішки чужа» Світлани Ліщинської. Також покази відібраних сцен з інших фільмів колекції. Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством закордонних та європейських справ Франції, Ґете-Інститутом, Українським інститутом та європейськими партнерами.
Окрім цього, під час Кіноринку відбулась дискусійна панель про дистрибуцію на український ринок «Україна в фокусі: Розвиток міжнародного співробітництва», яку організував Український інститут разом з Артхаус Трафік за підтримки Британського інституту кіно. У заході взяли участь представники українських дистрибуторських компаній Green Light, Артхаус Трафік, кінотеатрів «Планета Кіно» та Multiplex, а також сейлз-агенти з Великої Британії та представники дистрибуторських компаній країн Балтії.
Дискусійна панель
Під час Кіноринку відбулась дискусійна панель про дистрибуцію на український ринок «Україна в фокусі: Розвиток міжнародного співробітництва», яку організував Український інститут разом з Артхаус Трафік за підтримки Британського інституту кіно. У заході взяли участь представники українських дистрибуторських компаній Green Light, Артхаус Трафік, кінотеатрів «Планета Кіно» та Multiplex, а також сейлз-агенти з Великої Британії та представники дистрибуторських компаній країн Балтії.
Кінопроєкти, які були підтримані «Європейським фондом солідарності з украïнським кіно»
На Кіноринку Каннського кінофестивалю представили кінопроєкти, які були підтримані «Європейським фондом солідарності з украïнським кіно». Захід було організовано CNC у партнерстві з Українським інститутом та за сприяння Французького інституту.
Зокрема, на пітчингу презентували шість проєктів, які знаходяться на стадії розробки і шукають копродюсерів:
- «Спадок» режисера Станіслава Битюцького
- «АЗС» режисерки Юлії Гонтарук
- «Ретенція» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука
- «Сліпобачення» режисера Руслана Батицького
- «Україна – столиця всього» режисерки Тоні Ноябрьової
- «Нечиста сила» режисера Романа Любого
А також шість проєктів на завершальних стадіях виробництва, які вже були підтримані фондом у попередньому конкурсі, з метою пошуку дистрибуторів та сейлз-агентів:
- «Фото на пам’ять» режисерки Ольги Черних
- «Поема для маленьких людей» режисера Івана Сауткіна
- «Фрагменти льоду» режисерки Марії Стоянової
- «Реал» режисера Олега Сенцова
- «Дні, які хочеться забути» режисерів Єлізавети Сміт, Аліни Горлової, Семена Мозгового та Максима Наконечного
- «Редакція» режисера Романа Бондарчука
Також директор Європейського фонду солідарності з украïнським кіно Жеремі Кеслером оголосив результати відбору нових проєктів для підтримки фондом. Загалом 8 проєктів, 5 документальних та 3 художніх фільми, отримають підтримку на завершення на загальну суму 400 000 євро.
- «Прислухаючись до світу», реж. Єлизавета Сміт (Tabor LTD, Pink Shadow Films)
- «Машина часу Майдану», реж. Володимир Тихий, Роман Любий (Babylon 13 Production, TRIMAFILM)
- «Тиха повінь», Дмитро Сухолиткий-Собчук (TABOR LTD, Elemag Pictures)
- «Донька», реж. Єгор Олесов (LLC HEROES CREATIVE STUDIO, UNITED HEROES LTD)
- «Подорож солдата», реж. Олена Максьом (PE Jeanne Maksymenko-Dovhych, Een van de jongens)
- Timestamp, реж. Катерина Горностай (2BRAVE PRODUCTIONS, RINKEL DOCS BV)
- «До перемоги!», реж. Валентин Васянович (Arsenal Films, Čiobreliai (M-Films)
- «Війна очима тварин», реж. Мирослав Слабошпицький, Юлія Шашкова, Олексій Мамедов, Максим Тузов, Андрій Лідаговський та Святослав Костюк (Kleos Art Productions, Essence Film)
Producers Network 2023
У 2023 році Український інститут спільно з Каннським кіноринком (Marché du Film) у партнерстві з Французьким інститутом та шведським фондом Goteborg Film Fund забезпечили участь українських представників у програмах Producers Network та Cannes Docs.
За результатами відкритого відбору до участі у програмі Producers Network було обрано 5 українських продюсерів.
Продюсери отримали безкоштовну ринкову акредитацію, часткову компенсацію коштів на проїзд та проживання в Каннах та можливість брати участь у всіх подіях в рамках програми Producers Network, зокрема, в ранкових круглих столах з міжнародними кіноекспертами (Breakfast meetings). Інформацію про продюсерів було розміщено на сайті, всіх інформаційних та коммунікаційних матеріалах кіноринку, а також розповсюджено серед учасників Producers Network.
Умови відбору 2023 (Завершено)
Заявки приймалися до 27 березня, 23:59 за київським часом на пошту [email protected]
- українське громадянство;
- мінімальний вік 18 років;
- вільне володіння англійською мовою;
- готовність до публічної комунікації;
- бездоганна ділова репутація;
- підтверджений професійний досвід: до участі в конкурсі допускаються продюсери, які в якості головного продюсера спродюсували хоча б 2 короткометражні стрічки або 1 повнометражну, що були офіційно відібрані на міжнародні кінофестивалі або випущені в прокат/на стрімінгових платформах, а також мають проєкти у розробці.
- діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.
До розгляду не приймаються заявки від продюсерів, що брали участь в продюсерській презентації Українського інституту на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю, а також заявки від вже досвідчених продюсерів, що мають в своєму портфоліо декілька проєктів, представлених в конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів.
Андрій Котляр, Вавилон’13
Каріна Костина, Tabor Production
Ольга Матат, EvosFilm
Дмитро Суханов, Toy Cinema
Злата Єфіменко, EF Pictures
Cannes Docs
До участі в програмі Cannes Docs з короткого списку з 5 проєктів, сформованого* Українським інститутом, представники Каннського кіноринку обрали до участі 1 повнометражний документальний проєкт на стадії Work in Progress в жанрі креативної документалістики, який увійде до секції Spotlighted Projects.
Переможцем відбору став документальний проєкт «Dad’s Lullaby», режисерка Леся Дяк.
Команда проєкту (режисер/ка+продюсер/ка) отримали: доступ до нетворкінг активностей та воркшопів Cannes Docs, акредитації на фестиваль для двох осіб, часткову компенсацію коштів на проїзд та проживання, промотування на сайті Cannes Docs та в соціальних мережах.
*Заявки приймалися до 27 березня, 23:59 за київським часом.
Кадр із фільму «Dadʼs Lullaby», режисерка Леся Дяк.
Сергій повертається додому після 3 років війни між Україною та Росією, вигорілий і травмований. Він був командиром і відповідав за життя інших людей. Тепер він хоче миру для себе та своєї родини. Однак тінь війни дається взнаки, коли подружжя дізнається, що чекає на донечку. Це приносить ще більше надії та відповідальності для Сергія.
*Український інститут сприятиме в отриманні документів задля короткострокового виїзду учасників за кордон задля участі в програмі, але не гарантує отримання такого дозволу.