Можливості для українських кінематографістів на Каннському кіноринку

Про проєкт

На Кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю Україна буде представлена низкою заходів, організованих Українським інститутом у співпраці та за підтримки партнерів.

Зокрема, україньскі продюсери візьмуть участь у програмі Producers Network в рамках регулярної співпраці з  Каннським кіноринком.   

Producers Network 2024

За результатами відкритого відбору до участі у програмі Producers Network обрано 5 українських продюсерів-початківців:  

 • Дарія Захарова (Tabor)  
 • Олександра Костіна (Bosonfilm) 
 • Регіна Марʼяновська-Девідзон (Real Pictures) 
 • Олена Моренцова-Шулик (Ganzafilm Production) 
 • Вероніка Степанчук (Balcony 48) 

Обрані учасниці отримають безкоштовну ринкову акредитацію, часткову компенсацію коштів на проїзд та проживання в Каннах та можливість брати участь у всіх подіях в рамках програми Producers Network, зокрема, в ранкових круглих столах з міжнародними кіноекспертами (Breakfast meetings). Інформацію про продюсерів буде розміщено на сайті, всіх інформаційних та коммунікаційних матеріалах кіноринку,  а також розповсюджено серед учасників Producers Network.   

Можливості для українських кінематографістів на Каннському кіноринку

Заявки приймаються до 7 квітня, 23:59 за київським часом на пошту [email protected] 

 • українське громадянство та продакшн-компанія, зареєстрована в Україні;    
 • мінімальний вік 18 років;    
 • вільне володіння англійською мовою;    
 • готовність до публічної комунікації;    
 • бездоганна ділова репутація;    
 • підтверджений професійний досвід: до участі в конкурсі допускаються продюсери, які в якості головного продюсера спродюсували хоча б 2 короткометражні стрічки або 1 повнометражну (не більше 2-х), що були офіційно відібрані на міжнародні кінофестивалі або випущені в прокат/на стрімінгових платформах; 
 • наявність проєктів в роботі: до участі в конкурсі допускаються продюсери, що мають від 2-х проєктів (мінімум 1 повнометражний ігровий) у роботі з потенціалом до копродукції.   
 • діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.   

 

Cannes Docs

У межах документальної секції кіноринку Cannes Docs буде презентовано добірку ARTE – Generation Ukraine. Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством закордонних та європейських справ Франції, Ґете-Інститутом,Українським інститутом та європейськими партнерами. Це перше публічне представлення колекції у Франції.  

Generation Ukraine – це 12 документальних фільмів, знятих українськими режисерами, яка розповідають про вплив та наслідки російського вторгнення. 

У рамках Cannes Docs пройдуть покази фільмів «День як день» Романа Блажана, «Мирні люди» Оксани Карпович та «Трішки чужа» Світлани Ліщинської, які входять до колекції ARTE – Generation Ukraine.

І також покази відібраних сцен з інших фільмів колекції.  

Дискусійна панель

Під час Кіноринку запланована дискусійна панель про дистрибуцію на український ринок “Україна в фокусі: Розвиток міжнародного співробітництва”, яку організовує Український інститут разом з “Артхаус Трафік” за підтримки Британського інституту кіно. У заході візьмуть участь представники українських дистрибуторських компаній Green Light, Артхаус Трафік, KyivMusicFilm, кінотеатрів “Планета Кіно” та Multiplex, а також сейлз-агенти з Великої Британії та представники дистрибуторських компаній країн Балтії.

Також відбудеться презентація проєктів на стадії розробки та постпродакшену у партнерстві з CNC та Institut Français. 

 

Producers Network 2023

У 2023 році Український інститут спільно з Каннським кіноринком (Marché du Film) у партнерстві з Французьким інститутом та шведським фондом Goteborg Film Fund забезпечили участь українських представників у програмах Producers Network та Cannes Docs.

За результатами відкритого відбору до участі у програмі Producers Network було обрано 5 українських продюсерів.

Продюсери отримали безкоштовну ринкову акредитацію, часткову компенсацію коштів на проїзд та проживання в Каннах та можливість брати участь у всіх подіях в рамках програми Producers Network, зокрема, в ранкових круглих столах з міжнародними кіноекспертами (Breakfast meetings). Інформацію про продюсерів було розміщено на сайті, всіх інформаційних та коммунікаційних матеріалах кіноринку,  а також розповсюджено серед учасників Producers Network.  

Заявки приймалися до 27 березня, 23:59 за київським часом на пошту [email protected]

 • українське громадянство;   
 • мінімальний вік 18 років;   
 • вільне володіння англійською мовою;   
 • готовність до публічної комунікації;   
 • бездоганна ділова репутація;   
 • підтверджений професійний досвід: до участі в конкурсі допускаються продюсери, які в якості головного продюсера спродюсували хоча б 2 короткометражні стрічки або 1 повнометражну, що були офіційно відібрані на міжнародні кінофестивалі або випущені в прокат/на стрімінгових платформах, а також мають проєкти у розробці.  
 • діяльність та позиція апліканта не суперечить принципам і цінностям УІ.  

До розгляду не приймаються заявки від продюсерів, що брали участь в продюсерській презентації Українського інституту на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю, а також заявки від вже досвідчених продюсерів, що мають в своєму портфоліо декілька проєктів, представлених в конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів.  

Українська делегація продюсерів на DOK Leipzig

Андрій Котляр, Вавилон’13

Українська делегація продюсерів на DOK Leipzig

Каріна Костина, Tabor Production

Можливості для українських кінематографістів на Каннському кіноринку

Ольга Матат, EvosFilm

Ukrainian Delegation at the Donostia Zinemaldia - Festival de San Sebastian

Дмитро Суханов, Toy Cinema

Можливості для українських кінематографістів на Каннському кіноринку

Злата Єфіменко, EF Pictures

Cannes Docs 

До участі в програмі Cannes Docs з короткого списку з 5 проєктів, сформованого* Українським інститутом, представники Каннського кіноринку обрали до участі 1 повнометражний документальний проєкт на стадії Work in Progress в жанрі креативної документалістики, який увійде до секції Spotlighted Projects.

Переможцем відбору став документальний проєкт «Dad’s Lullaby», режисерка Леся Дяк.

Команда проєкту (режисер/ка+продюсер/ка) отримали: доступ до нетворкінг активностей та воркшопів Cannes Docs, акредитації на фестиваль для двох осіб, часткову компенсацію коштів на проїзд та проживання, промотування на сайті Cannes Docs та в соціальних мережах.

*Заявки приймалися до 27 березня, 23:59 за київським часом. 

Кадр із фільму «Dadʼs Lullaby», режисерка Леся Дяк.

Сергій повертається додому після 3 років війни між Україною та Росією, вигорілий і травмований. Він був командиром і відповідав за життя інших людей. Тепер він хоче миру для себе та своєї родини. Однак тінь війни дається взнаки, коли подружжя дізнається, що чекає на донечку. Це приносить ще більше надії та відповідальності для Сергія. 

*Український інститут сприятиме в отриманні документів задля короткострокового виїзду учасників за кордон задля участі в програмі, але не гарантує отримання такого дозволу.