Про проєкт

Шкільні підручники історії та суспільствознавчих дисциплін створюють основу знань людини про ту чи іншу країну, її історію, культуру та значення у світі. І вже тільки згодом на цю базу нашаровуються додаткові знання, здобуті у дорослому віці, а також особистий досвід. Тож надзвичайно важливо, аби інформація про іноземні країни, отримана школярами через підручники, була актуальною, правдивою та об’єктивною. 

А як представлена історія України у підручниках європейських країн? Відповідь на це дає колектив дослідників.  

Мета дослідження

З’ясувати рівень присутності України як суб’єкта історії на сторінках шкільних підручників країн Європи, які є стратегічно важливими для України.  

Дослідження виявляє та аналізує основні наративи щодо представлення історії України ХХ століття, а також її трактування у шкільних підручниках Великої Британії, Німеччини, Польщі та Франції. 

У ході дослідження автори проаналізували 10 британських, 16 німецьких, 17 польських і 32 французьких підручників і навчальних посібників з історії (чи змішаних історичних дисциплін), які входять до освітніх програм досліджуваних країн.  

Дослідження проведено у 2021-2022 роках у рамках реалізації заходу Українського інституту «Дослідження європейських підручників і навчальних посібників щодо висвітлення ключових історичних подій, що мають вплив на роль України у світових процесах».   

Дослідження